پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه روشني

تعداد سوال: ۱

لكه دار شدن و كمرنگ شدن برگاي كراسولا ویژه

تعداد بازدید ۴۳۱

سلام وقت بخير گياه كراسولاي خرفه اي كه دارم (حدودا ٣ساله كه دارم) برگاش آسيب ديده ولك داره و بعضي از برگاش هم زرد و كمرنگ شدن

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۰۰:۵۳:۵۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر از کل گلدونتون هم یک عکس ارسال میکنید؟ پشت برگ ها علایمی مثل برجستگی قهوه ای یا تار عنکبوت مشاهده می کنید؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۰۶:۵۲:۰۴

فاطمه روشني

تار عنكبوت نديدم ولي يه جاهايي يه سري فرورفتگي و برجستگي ديدم كه دو سه جا فقط رنگش قهوه اي بود بقيه نه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۳:۵۳:۰۹

کارشناس شماره ۲

بله گیاهتون هم نیاز به استفاده ه از حشره کش داره هم یک دوره قارچکش بهتره از افتکش سیستمیک کنفیدور استفاده کنید که میتونه غالب افات رو ازبین ببره سم پاشش حداکثر سه بار به فاصله ۱۰ روز باشه و زمان سم پاشش برگ ها کمی هم از سم با اب ابیاری به خاکتون بدید بعد از یک هفته استفاده کنفیدور از سم مانکوزب جهت پیشگیری بیماری قارچی استفاده کنید طبق دستور توصیه شده روی سم و بعد از سم پاشی حدود ۷ روز بعدش از اسید هیومیک برای بهبود کیفیت خاک و تنظیم phخاک استفاده کنید اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۵:۲۹:۴۷

فاطمه روشني

خيلي ممنونم. بعد ازينكه سم پاشي با كنفيدوز و مانكوزب تموم شد اسيدهيوميك بدم؟ و اينكه در طول اين مدت همچنان در نور مستقيم آفتاب باشه و هفته اي يه بار آبياري شه مشكلي نداره؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۲۰:۵۸:۱۹

کارشناس شماره ۲

نه اصلا در معرض نور مستقیم افتاب نباشه نور خوب غیر مستقیم میخواد و بله بعد از سم پاشی با مانکوزب و کنفیدور حدود یک هفته بعد بهش اسید هیومیک بدید اثار سم در خاک رو هم کنترل میکنه . برای زمان ابیاری حتما چک کنید هر زمان یک سوم خاک خشک بود ابیاری کنید و تا اندزه ای اب بدید که چند قطره از زیر گلدون خارج بشه . اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۰۰:۲۹:۵۱

فاطمه روشني

خيلي ممنونم?. فقط يه سوال ديگه دارم؛ يع گلدون كراسولاي ديگه هم دارم قلمه اي بود كه حدود دو سه هفته پيش توو خاك كاشتم بعد چون برگاش بزرگ شده بود و فاصله شون زياد فك كردم بخاطر كمبود نورِ واسه همين توو نور مستقيم گذاشتم؛ اونم نور مستقيم نميخواد؟ يعني كلا كراسولا نور مستقيم نميخواد؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۷ ۲۳:۰۶:۵۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم در این فصل که نور خورشید میتونه به گیاه اسیب بزنه نه همون پشت پنجره باشه نور خوب غیر مستقیم بهش برسه عالیه که گیاه رشد علفی هم نداشته باشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۰۳:۴۱:۵۱

فاطمه روشني

و زمستون چي اونم نور پشت پنجره كافيه؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۱۲:۵۶:۰۳

کارشناس شماره ۲

بله البته میشه اون موقع بیرون باشه ولی چون هوا سرد میشه ممکنه بیرون دچار سرمازدگی بشه میتونید شب ها گیاه رو به داخل منتقل کنید

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۱۴:۱۳:۲۴

فاطمه روشني

ممنونم.

۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۲۲:۲۰:۰۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۰۰:۴۱:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@