پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نازنین فروغی

تعداد سوال: ۱

فیکوس جنگلی ویژه

تعداد بازدید ۵۰۶

حدود پنج ماهی هست که فیکوس جنگلی خریداری کردم قبل از عید ریزش برگ زیادی داشت بعد از مدتی ریزشش متوقف شد، از روز اول که خریدمش پر از جوونه بود ولی تا الان جوونه هاش باز نشدن، محل قرار گرفتنش کنار پنجرس نور مستقیم بهش نمیرسه ولی نورش خوبه، زمانی بهش آب میدم که خاکش خشک میشه ولی هر چقدر آبیاریش میکنم توی زیر گلدانیش آب جمع نمیشه با اینکه کف گلدون دارای سوراخ هستش، چند وقتی میشه که برگهاش حالت آویزون پیدا کردن و در عرض دو سه روز چهار برگش ریخته، چکار کنم باهاش، به نظرتون قارچی شده و نیاز به ضد قارچ داره؟ با وجود بچه کوچیک در منزل کاری هست که به جای ضد قارچ انجام داد؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۰:۵۵:۴۰

نازنین فروغی

عکسهای فیکوسم آپلود نمیشن ممنون میشم شماره تماس بدید که عکسهارو توی واتس آپ بفرستم

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۰:۵۹:۲۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله برای تشخیص دقیق تر عکس گیاه رو به این شماره ارسال کنید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۱:۰۸:۲۶

نازنین فروغی

عکسهارو توی واتس آپ ارسال کردم ممنون میشم پاسخ بدید

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۴:۴۶:۱۰

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۵:۲۳:۵۵

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۵:۲۴:۳۰

کارشناس شماره ۲

بله لکه ها نشان از وجود بیماری قارچی هست و البته بسته بودن زهکش هم خیلی موثره حتما سوراخ های زهکش زیر گلدون‌رو باز کنید و براب اینکه مطمئن باش بد بازهستند گیاه رو در ابیاری سیراب کنید و‌ببینید چند قطره آب اضافه زیر گلدون جمع میشه یا خیر

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۵:۲۶:۲۱

نازنین فروغی

نسبت به سایز گلدان چه میزان آب برای سیراب شدنش لازمه؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۶:۲۲:۱۹

کارشناس شماره ۲

ببینید میزان ابیاری چیزی نیست که ثابت باشه با توجه به بافت خاک،جنس گلدون و دمای محیطتتون کاملا متفاوته به طور متوسط دو‌لیوان متوسط کافیه ولی شما میزان اب رو‌از سیراب شدن ریشه میتونید تخمین بزنید بین دو ابیاری اجازه بدید یک سوم خاک خشک بشه و بعد زمان ابیاری تا اندازه ای اب بدید که چند قطره از زیر گلدون خارج بشه اینطوری هم ریشه ها سیراب هستند هم از باز بودن زهکش مطمئن میشید

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۲۲:۰۳:۵۲

نازنین فروغی

ممنون از پاسختون قارچکش رو باید روی خاک هم بریزم؟ و آیا بعد از استفاده از قارچکش باید گیاه رو بشورم؟ شستشوی گیاه به چه صورت هستش؟ سوراخهای زهکش رو به چه صورت باید باز کنم؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۹:۳۵:۵۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم قارچکش رو هم با اب ابیاری به خاکتون بدید هم روی برگ ها اسپری کنید نیاز به شستشو گیاه نیست 4 روز بعد از استفاده قارچکش میتونید با یک دستمال نرم و مرطوب برگ هارو پاک کنید زهکش گلدان سوراخ های زیر گلدان هست که بسته به جنس گلدون اگر پلیمری یا پلاستیکی باشه میتونید با یک سیخ فلزی داغ از زیر گلدون بازش کنید 4 تا 5 سوراخ ایجاد کنید اگر سفالی یا فلزی باشه با ابزاری مثل دریل میتونید سوراخ هارو ایجاد کنید

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۰۲:۲۶:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@