پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم سرلاب

تعداد سوال: ۱

مشکلات گلدان دراسینا ویژه

تعداد بازدید ۶۴۶

سلام من یه دراسینا رو از عید خریداری کردم حالش خوب بود و جوانه ها رشد میکردم حدود یک ماهه که برگا دارم کم کم حال افتادگی پیدا میکنن و خاک گلدان الان یه هفته س که آبیاری نشده ولی رطوبت داره هنوز جوانه ها هم حتی خم شدن و پایین افتادن بعضا یعنی برگا اون حالت تیزی و سفتی رو ندارن

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۴:۳۸:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .خیس بودن خاک گلدان بعد از یک هفته میتونه به علت نامناسب بودن بافتِ خاک گلدان ، یا زهکشی نامناسب خاک و یا بسته شدن زهکش گلدان باشه . آیا در زمانی که گیاه را آبیاری میکنید آب از زیر گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۲۳:۴۶:۱۶

مریم سرلاب

بله من حدود یک لیوان در هفته دو بار به گلدان آب میدادم و هر بار در زیر گلدانی آب جمع میشد و معمولا آب زیر گلدانی را خالی میکردم و میشستم و دوباره در زیر گلدان قرار میدادم گلدان زه کشی خوبی دارد من فکر میکنم بعد از راه اندازی کولر آبی و رطوبت کافی در هوا میزان آب دهی را باید کمتر میکردم خیلی نگرانم نکند ریشه ها در اثر رطوبت بالا فاسد باشند خواهش میکنم راهنمایی کنید چکار کنم ???

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۰۰:۱۷:۲۲

کارشناس شماره ۱

اگه با یک لیوان آب، آب از زیر گلدان خارج میشه معلومه خاکتون خیلی سبکه آیا فقط خاک برگ هستش؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۵:۴۴:۵۲

مریم سرلاب

خیر فقط خاک برگ نیست اما با همین شرایط کاملا خوب بود و تعداد زیادی برگ جدید اضافه شد من حدود دو هفته پیش هم کود ۲۰ ۲۰ مقداری که توصیه شده براش شروع کردم

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۷:۱۸:۰۹

کارشناس شماره ۱

آیا بعد از کوددهی برگها حالت افتاده شدند؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۲۳:۳۶:۱۸

مریم سرلاب

خیر از قبل افتادگی شامل برخی جوانه ها میشد اما حالا افتادگی به برگهای پیرتر هم رسیده وقتی به برگها دست میرنم نرم و بی حال نیستن و اینکه شل شدن و افتادگی شامل تعدادی از برگها نه همشون یک بار یه پشه سیاه ریز رو روی خاک دیدم سطح خاک رو کمی با دست به هم زدم همون یه دونه بود

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۰۰:۰۸:۳۳

کارشناس شماره ۱

افتادگی برگها میتونه بعلت افراط و تفریط در آبیاری و یا مشکلات ریشه و گاهی اوقات وجود آفت ایجاد شده باشه .اگر برروی برگها اثری از آفت مشاهده نکردید بهتره گیاه را از خاک درآورده و وضعیت ریشه و خاک ته گلدان ( از نظر غرق آبی شدن ) را مورد بررسی قرار بدید . اگر خاک ته گلدان بسیار خیس بود بهتره سوراخ زهکش ته گلدان را بازتر کنید . فعلا کوددهی را قطع کنید .

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۰۷:۴۸:۱۸

مریم سرلاب

آفتی بر روی برگها مشاهده نمیکنم کاملا تمیز هستند و اینکه گلدان با چند تکه کاشی شکسته که در کف زیر گلدانی قرار دادیم دو سانت از کف گلدان بلندتر است تا به خاطر تجمع آب در زیر گلدانی دچار آلودگی باکتری یا تجمع رطوبت در کف گلدان نشود اما نگرانم در این شرایط نامساعدی که دارد اگر را از خاک دربیاورم برای بررسی دچار شک شود ایا راه دیگری برای بررسی ریشه از جهت اطمینان از سلامت ریشه ها وجود دارد ؟ آیا ممکن است فقط بخشی از ریشه خراب شده باشد و کاملا از بین نرفته باشد ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۱۴:۱۵:۲۳

کارشناس شماره ۱

بله ممکنه . اما چون خاک سبکه . برای اطمینان به مدت نیم ساعت گلدان را در ظرف آب قرار بدید ببینید برگها ی بالایی سرحال تر میشن یا خیر ؟ لطفا نتیجه ی کارتون رو اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۰۰:۰۳:۵۶

مریم سرلاب

حدود یه هفته تا ۱۰ روزه من به گلدان آب ندادم خاک کاملا مرطوبه خیس نه مرطوب، آیا لازمه داخل ظرف آب قرار بدم گلدان رو، پشه های ریز سیاه البته یکی دوتا که روی سطح خاک دیدم به خاطر رطوبت طولانی سطح خاکه؟ چون کولر آبی خونه ۲۴ ساعت روز روشنه و محیط گلدان کاملا خنکه و مرطوبه نگرانم بزارم داخل تشت آب به ریشه آسیب بزنه

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۰۰:۱۹:۴۱

کارشناس شماره ۱

اینکه خاک دیر رطوبتش رو از دست میده بعلت سرد بودن محیط هستش .بهتره گلدان را به مکان گرم‌تری منتقل کنید . تست تشنگی را انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۰۰:۳۱:۴۲

مریم سرلاب

سلام من برای دراسینا تست تشنگی انجام دادم هیچ تغییری در شکل برگها مشاهده نکردم خاک گلدان همچنان مرطوبه

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۱۴:۵۶:۳۳

کارشناس شماره ۱

اگر خاک دیر رطوبتش رو از دست میده یا ترکیب خاکتون مناسب نیست یا محیط زیاده از حد خنک هستش .و یا آب در ته گلدان در حال غرقآبی شدن هستش . آیا با انجام دادن تست تشنگس برگهای بالایی هیچ تغییری نکردند ؟ حتی به مقدار کم ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۲۱:۳۸:۵۱

مریم سرلاب

خیر هیچ تغییری نکردند، بله هوای خانه مرطوب و خنک است و امکان تغییر جای گلدان هم وجود ندارد لطفا راهنمایی کنید که گل را از دست ندهم

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۲۳:۰۸:۳۷

کارشناس شماره ۱

اگر روی ساقه و لابه لای برگها اثری از آفت نباشه بهتره گیاه از خاک درآورده بشه و ریشه ها از نظر سلامت چک بشه .

۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۰۸:۲۵:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@