پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هما

تعداد سوال: ۲

سیاه شدن برگ شمشاد ژاپنی ویژه

تعداد بازدید ۱۰۵۳

سلام و خسته نباشید ، گیاه را یک هفته هست تهیه کرده ام و نور مستقیم از پنجره به گیاه می رسد ، و هفته ای دوبار هم به گیاه آب می دهم ، میخواستم بدانم دلیل سیاه شدن برگ ها چیست. ممنون از شما

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۷:۳۴:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .آکوبا گیاهی است که به محیطی با نور ملایم و تهویه ی خوب نیاز داره .نور زیاده از حد و گرمای حاصل از آن می‌تواند برگها را دچار سوختگی کنید .برای آبیاری بهتره اجازه بدید بین دو آبیاری خاک گلدان نسبتا خشک شود و گلدان در معرض باد کولر قرار نداشته باشد .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۲۳:۴۴:۱۲

هما

سلام ممنون از راهنمایی هاتون یک سوالی داشتم ، برگ هایی که سیاه شدن را جدا کنم یا خود برگ ها میریزه؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۰۹:۰۵:۲۵

کارشناس شماره ۱

جدا کنید بهتره .چون گیاه از این شکل بیمار گونه خارج میشه .

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۵:۴۵:۴۲

هما

سلام خیته نباشید گیاه من برگاش دوباره این شکلی شده دلیلش چیه؟؟☹

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۱۸:۳۷:۳۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر در این مدت برای گیاه چه اقداماتی انجام دادید ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۰۰:۲۳:۲۵

هما

بله نورش رو ملایم کردیم باد کولر هم بهش اصلا نمیخوره تهویه هم خوبه هفته ای دوبارم بهش آب میدیم ، من دیشب متوجه شدم یک کرم بزرگ درون گیاه هست!!!!

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۰۷:۴۱:۰۰

کارشناس شماره ۱

ایا کرمی که دیدید سفید بود یا کرم خاکی ؟؟آیا خاک گلدان کوکوپیت و پرلیته ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۱۴:۴۷:۵۶

هما

کرمش حدودا ۱۰ سانت بود و قرمز روشن بودنش فکرمیکنم کرم خاکی بوده باشه و اینکه بله خاک کوکوپیت و پرلیت هست

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۲۲:۳۶:۰۶

کارشناس شماره ۱

مشکل از کرم نیست، خاکش مناسب نیست .باید از ترکیب خاکبرگی که بافتش متوسط باشه استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۰:۳۵:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@