پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علی نوروزی

تعداد سوال: ۱

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۵۱۲

سلام خسته نباشید گل سانسوریای پا کوتاه من برگهاش نرم شده و کم کم داره چروک میشه الان نمیدونم از پر ابیه یا کم اب دا دن وباید چیکار کنم که گلم سرحال بشه گلخونه نشون دادم گفت قارچ نگرفته لطفا راهنمایی کنین

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۲۱:۲۵:۲۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید و بفرمایید نحوه ی آبیاریتون به چه صورته ؟ متشکرم

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۲۳:۳۴:۰۱

علی نوروزی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۰۷:۲۲:۲۹

علی نوروزی

موقع که خاک گلدان خشک شود ابیاری میکنم جدیدا تا این مورد پیش امده اب کمتری به گل میدهم فضای خانه تقریبا گرم است

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۰۷:۵۱:۳۳

کارشناس شماره ۱

در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید آیا اب به راحتی در خاک نفوذ کرده و از ته گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۵:۳۷:۰۴

علی نوروزی

خسته نباشید عرض کردم قبلا اب به اندازه ای میدادم که از زیر گلدان مقداری بیرون بیاد و لی اخیرا به مقدارکم بهش اب میدم و اب هم به راحتی در ان نفوذ میکند

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۸:۵۴:۵۵

کارشناس شماره ۱

این چروک شدن و بی‌حالی بعلت گرمای محیط و تشنه بودن گیاه هستش . گلدان را به محیط خنکتر و با تاویه ی بهتر منتقل کنید .اگر گلدان نزدیک پنجره است کمی انرا فاصله دهید تا گرمای حاصل از نور خورشید به گیاه آسیب نزند . برای اینکه چروک‌ها زودتر باز شوند می‌توانید گیاه را از خاک در آورده و مدتی در آب نگهدارید و بعد از شاداب شدن برگها دوباره به خاک منتقل کنید و آبیاری را بصورت منظم و کافی انجام بدید تا دوباره دچار مشکل نشه .اگر خاک گلدان خیلی سبک هستش با اضافه کردن کمی پیتماس و ورمی کمپوست به خاکبرگ ،بستری با بافت متوسط درست کنید و گیاه را در آن بکارید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۲۳:۴۳:۱۲

علی نوروزی

سپاسگذارم حتما توصیه شما را انجام میدم

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۰۶:۲۷:۵۰

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۰۷:۴۳:۰۹

علی نوروزی

وقتتون بخیر من گل سانسوریمو که برگهاش پژمرده بود داخل اب گذاشتم میشه بفرمایین چند روز باید داخل اب باشه و ایا قارچکشی چیزی میخواد یانه

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۲۳:۱۳:۵۱

علی نوروزی

درضمن من از ریشه گل عکس گرفتم ریشه ی گیاه سالم باید چه رنگ باشه به نظر میاد که ریشه مشکل داره نظر شما چیه ایا این گل میتونه مثل قبلش سالم و سر حال بشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۲۳:۴۷:۴۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .تا زمانی که چروک برگها باز بشه .ریشه ها رو کمی با دست به آرومی بکشید ، اگه حالت پوسیدگی داشت و تو دستتون میومد ، تمام قسمت‌هایی که به اینصورت هستند رو جدا کنید و اگر ریشه ها سفت و سالم بودند به همینصورت داخل آب بزارید . آب رو زود به زود تعویض کنید و یک تکه زغال در آن بندازید .دست کم یک هفته تا ده روز باید چروک برگها باز شده و گیاه شاداب بشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۰۰:۲۸:۵۰

علی نوروزی

از صبوری و جواب دهی سریع شما متشکرم میخواستم بدونم اگه گلهای سانسوریای دیگه هم همین مشکل رو پیدا کرد باز هم انها را از خاک در اورم ودر اب بگذارم یک سوال دیگه اینکه هر بار چقد اّب به گلدان بدهم ایا انرا سیراب کنم یا فقط در حد کم لطفا مقدارش رو بگین وگلهای دیگه را در چه حد ابیاری کنم مثل شفلرا و گندمی اگلونما و پاندانوس لطفا بگین این گلها را هم سیراب کنم یا به مقدارکم بهشون اب بدم سپاس

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۷:۵۲:۲۴

کارشناس شماره ۱

بله برای تمام گیاهانی که از کم آبی آسیب دیده اند میتوانید این روش را به کار ببرید .در فصل تابستان گیاهان باید سیراب شوند اما در فصل پاییز و زمستان نیازی نیست که کل خاک گلدان خیس شود و فقط به اندازه ای آب بریزید که به ریشه اب برسد کافی است .فقط بین دو آلباری حتما خاک گلدان خشک باشد .برای اکثر گیاهان اپارتمانی که به آبیاری و رطوبت متوسط نیاز دارند میتوانید این شیوه ی ابیاری را به کار ببرید

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۲۲:۳۵:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@