پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ali rafati

تعداد سوال: ۱

بیماری بامبو ویژه

تعداد بازدید ۴۶۸

سلام من چنتا بابمو دارم که چنتا مشکل اساسی پیدا کردن و من میترسم هشک شن ممنون میشم کمک کنید خیلی برام حیاتیه ۱ دوتا از بامبوهام از ساقه جایی که ریشه هست و تو ابه نرم شدن و بوی بدی هم میدن و من بریدمشون ولی خب میترسم بیماری به جاهای دیگه هم برسه و یکی از اون دوتا ساقش هم زرد شده و موندم چیکارش کنم ۲ بقیه بامبوها همشون ساقشون از اخرین جایی که تو ابه و ریشه ها اونجان ساقشون سیاه شده ولی هنوز سفتن ولی میترسم این سیاهیه مشکل ساز بشه ۳ همه بامبوها دون دونه هایی زدن که نمیدونم اصلا چبه ممنون میشم راهنمایی کنین

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۰:۵۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله نکاتی که اشاره کردید نشونه های بیماری قارچی هست که لازمه حتما از قارچکش استفاده کنید فقط لطف کنید از لکه های برگ یاساقه هم عکس ارسال کنید ابشو چند روز یکبار تعویض میکنید؟ بهش کود میدید؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۱:۵۶:۵۹

ali rafati

ابشو جدیدا هفته ای یبار عوض میکنم هفته پیش فک کنم زیاد کود دادم روی ابش یه چیز سفید اومد دیروز عوض کردم تو ابش هیچی نریختم اب معدنی استفاده کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۱:۵۹:۵۷

ali rafati

اینم ریشه که میگم سیاه شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۲:۵۰:۱۲

کارشناس شماره ۲

بله این ریشه دچار پوسیدگی شده و البته کوددهی زیاد این قسمت رو تا جایی که دست میزنید به ساقه میبینید نرم هست ببرید یعنی حدود 5 سانت ببرید ببینید داخل ساقه هنوز سیاهی مشاهده میشه یا خیر ؟ برش با قیچی یا کارد ضدعفونی شده انجام بشه و بعد به مدت 20 دقیقه ریشه رو در محلول قارچکش قرار بدید بعد از اون در اب بگذارید برای ابش حتما از اب تصفیه یا اب جوشیده سرد شده که 24 ساعت راکد مونده قرار بدید برای تقویت از کوئ مخصوص بونسای ماهی یکبار استفاده کنید و خیلی خوبه 4 روز بعد از کوددهی آب گیاه رو تعویض کنید گیاهتون دوباره ریشه میده اگه شرایطو رعایت کنید و اون برجستکی های جوش مانند هم محل خرج ریشه های گیاه هستند و از اون محل ریشه خارج میشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۰۲:۲۱:۰۰

ali rafati

قارچ کشم اینه ایا مناسبه؟ برای این قارچ کش هم بیست دقیقه بزارم مطعنین؟ زیاد نیست بیست مین؟و اون ریشه سیاهارو بریدم کامل و قسمتای نرم رو و کلا ته گیاهو بریدم ازش قلمه زدم امروز بامبوهارو سی ثانیه تو این قارچ کشه گذاشتم فردا برم بیست دقیقه بزارم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۲۳:۳۲:۴۰

ali rafati

ساقه رو بریدم سالم بود یعنی بعد از اون سیاهی ها سفید بود ولی یکی از بامبوها فک کنم کلا خراب شد چون هر سری میبریدم از ساقه تا قسمت نرم از بین بره روز بعد دوباره نرم میشد دیگه انداختمش بیرون برای این قلمه هایی زدم چجوری مراقبت کنم که بگیرن؟و کود بونسای جیز خاصی پیشنهاد دارین یا هر کودی بگیرم

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۲۳:۳۷:۵۱

کارشناس شماره ۲

بله کاربندازیم هم قارچکش مناسبی هست و چون نسبت به مانکوزب که من گفتم قوی تره حدود ۵ تا ۸ دقیقه بزارید کافیه ولی ۳۰ ثانیه خیر بعد از اون حتما اب قلمه از اب تصفیه یا جوشیده که ۲۴ ساعت راکد مونده باشه چون باکتری و قارچ و املاح اب به ریشه میتونه اسیب بزنه قطره مخصوص بامبو. ماهی یکبار طبق دستور توصیه شده روی بسته استفاده بشه به برگ ها ماهی یکبار میتونید از فاصله ۱ متری جلبک دریایی اسپری کنید

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۰۰:۲۸:۱۱

ali rafati

اسپری جلبک دریایی منظرتونه؟ قطره بامبو هم دوتا دارم هردورو بزنم یا یکیش بسه چون قبلا دوتارو میزدم و گفتین ظاهرا یکی از دلایل سیاهی ساقه همین بود که کود زیاد خوردن بعد انروز اب عوض کردم و قلمه زدم بنظرتون فردا دوباره اب عوض کنم یا یه چند روز بزارم بگذره؟ بعد اب عادی بریزم رو برگای بامبو خراب میکنه چون املاح داره یا نه ؟ برای راحتتر رشد کردن قلمه ها چیز خاصی استفاده نکنم؟ بعد بهترین دمای رشدشون چه دناییه من از دمای ۲۰ تا ۳۵ دیدم ولی نمیدونم بهترین دماش چیه

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۰۰:۴۲:۱۴

کارشناس شماره ۲

بله منظور از جلبک دریایی کودش هست که در سایت قسمت محصولات میتونید ببینیدش و کوددهی زیاد کلا میتونه اثر معکوس داشته باشه خصوصا در بامبو چون ریشه کاملا در اب هست پیشنهاد میشه ۴ روز بعد از،کوددهی اب گیاه رو عوض کنید برای اینکه چند روز یکبار اب عوض بشه به کدر شدن اب دقت کنید هرزمان شفافیت آب ازبین رفت زمان مناسبت حدودا هفته ای یکبار و خودتون نمیدونم از،کدوم کودهست دقیقا ولی بامبو ماهی،یکبار به کود تقویتی خودش و ۲،ماه یکبار به این نیاز،داره بهتره از اب جوشیده سرد شده که ۲۴ ساعت راکد مونده و‌املاح ته نشین شده یا اب تصفیه استفاده بشه املاح و کلر اب باعث اسیب به برگ میشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۱:۵۸:۳۵

ali rafati

برای قلمه ها هم همون کپد بزنم؟ دماشو هم بی زحمت بفرمایین

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۵:۴۱:۱۹

کارشناس شماره ۲

بله برای قلمه ها هم همون اگر میخواین زودتر ریشه بدن ۱۰ دقیقه در محلول ریشه زایی هم قرار بدید بعد در آب بگذارید دمای معمولی اتاق ۲۵ درجه بهترین دما هست نور غیر مستقیم خوب هم داشته باشه و تهویه محیط هم خوب باشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۷ ۰۱:۰۰:۳۲

ali rafati

سلام این برگا سرشون زرد شده چیکار کنم سبز شن دوباره و قلمه هایی زدم عکساشو نگا کنین باز ته ساقش سیاه شده چیکار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۱۷:۳۴:۱۰

کارشناس شماره ۲

بله اون ساقه ها که داخلش سیاه هست مشخصه کاملا قارچی هستند دست میزنید نرم هم هستند الان؟ سوختگی نوک برگ در اثر کلر، املاح اب و خشکی بیش از حد محیط رخ میده

۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۰۱:۵۳:۱۷

ali rafati

اره نرمن اخه من اینارو صدبار بریدم دوباره گذاشتم تو اب هی اینطور میشه قلمه زدم که درست شن بازم نشدن اب هم اب معدنی میریزم محیطشم تقریبا نور مستقیم اصلا نداره فقط کنار پنجرس در فاصله یک متری پنجره تو قارچ کش گذاشتم باز همین شد کود بامبو ریختم باز ساقشون همین شد هر کار میگنم درست نمیشن چیکار کنم دیوونم کردن نه برگاش درست میشه نه ساقش فقط داره پیشرفت میکنه این بیناریه الان اکثرشون ته ساقشون نرم شده

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۸:۵۲:۱۹

کارشناس شماره ۲

ببینید این قارچ در ساقه و‌اوندها رفته و گسترش پیدا کرده برای همین با قارچکش هم ازبین نمیره اگر کل ساقه نرم باشه احیا نمیشه اگر نیست مجبورید تا جایی که ساقه کاملا نرمه ببرید ۲۰ دقیقه در محلول قارچکش قوی تر و‌غلیظ در بگذارید یعنی به جای یک قاشق در یک و نیم لیتر آب یک قاشق چایی خوری قارچکش در نیم لیتر آب بریزید و ساقه رو در اون قرار بدید و بعد بزارید داخل آب داخل ابش هم ذغال بیاندازید و‌از ظرفی اینبار استفاده کنید که دهانه تنگ باشه و انتهای ساقه با ظرف تماس پیدا نکنه

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۰۲:۴۶:۰۹

ali rafati

من موقعی اینجا شروع به سوال کردن کردم دوتا از ساقه ها نرم بود و خراب شده بود و از اونموقع کلی تو قارچکش گذاشتمو و کلی اب عوض کردمو کلی کار کردم الان نصفه ساقه سیاهه تهشون نصفه دیگه هم ساقه نرمه نرمه کله ساقه نرم نیست تهش هست میبرم اون تیکه نرمه دوباره دوسه روز بعد نرم میشه سره این ارتفاع بامبوها قشنگ نصف شده قلمه زدم قلمه هاشم نرم شده سره قلمه ها رو با پارافین الان پوشوندم ببینم چی میشه ولی نمیدونم چرا ولی همش دارن نرم میشن و سیاه با اینکه تیکه خرابو میبرم باز همین رواله ته ساقه تقریبا همروز بریدم اینه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۹:۱۱:۳۵

کارشناس شماره ۲

ببینید این تکه هایی که ارسال کردید کاملا دچار بیماری قارچی شده و پیشرفت کرده و در بقیه ساقه ها هم همینطوره و بهتره قارچکشتون هم یکبار تعویض کنید اگر مانکوزب میزنید تعویض کنید به جاش کاربندازیم بزنید گاهی گیاه به یک قارچکش مقاوم میشه و دیگه اون قارچکش اثری نداره و گاهی یک قارچکش روی همه بیماری های قارچی موثر نیست پس بهتره جایگزین کنید

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۲۳:۳۲:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@