پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۳۲

خشک شدن نوک برگهای زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۱۰۵

با سلام و احترام مدت یکسال است که از این گلدان زاموفیلیا نگهداری می کنم ،در این یکسال حدود ۶ تا ۸ شاخه جدید از آن روییده و مشکل خاصی نداشتم هر دو هفته آبیاری می کنم تا حدی که کمی آب از زیر گلدان خارج شود. حدود یک ماه یا بیشتر است که متوجه شدم نوک دو تا برگهای درشت و درخشان آن حالت زردی و سوختگی پیدا کرده،لطفا راهنمایی فرمایید تا اگر موردی هست پیگیری کنم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۵:۲۴:۴۴

نوشین اسدییان

عکس برگهای مشکل دار را هم خدمتتون می فرستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۵:۲۸:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .آیا بین دو آبیاری اجازه میدید خاک گلدون خشک بشه ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۵:۳۸:۵۲

نوشین اسدییان

بله خشک میشه با استفاده از یک سیخ چوبی خاک را امتحان می کنم البته اندازه ۵ ۶ سانت نه تا نصف گلدان چون گلدان خیلی بلنده حدود ۶۰ سانته البته الان که دقت می کنم اولین و قدیمی ترین شاخه هم دچار این خشکی نوک برگها شده اند و به زردی گراییده اند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۵:۵۸:۴۱

نوشین اسدییان

البته احتمال می دهم این حالت در برگهای اولیه از ابتدا بود چند شاخه اولیه همچنین دچار گرد و غباراتی است که با دستمال خیس هم کاملا پاک نمی شود.و کمی چسبناک است. ولی برگهای شاخه های جدید شفافنند این خشکی وسط برگ هم مدت زیادی است وجود دارد ولی من اهمیت ندادم البته فقط در دو برگ دیده می شود. اولین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۶:۰۶:۱۷

کارشناس شماره ۱

چون عمق گلدان زیاده بهتره بیشتر از ۵ ۶ سانت رطوبت خاک چک بشه . لکه های رنگ روشن که برروی برگها دیده میشه ممکنه بعلت نوسان دمای محیط و یا وجود آفت ایجاد شده باشه .اگر در حال توسعه نیستند ایرادی نداره .اما اگر در حال توسعه باشند باید گیاه از نظر دمای محیط و آفت مورد بررسی قرار بگیره . آیا گلدان در معرض باد کولر قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۲۳:۵۶:۳۶

نوشین اسدییان

یک اسپلیت بالای گلدان هست ولی سعی می کنم خیلی کم آنرا روشن کنم و گاه به گاه روشن می شود. به نظرتون میشه فاصله آبیاری را بیشتر از دو هفته کرد. در مورد بررسی از نطر آفت هم اگر توضیح بدهید ممنون میشم.

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۰۸:۰۹:۱۵

کارشناس شماره ۱

زاموفیلیا با سرما رابطه ی خوبی نداره و بهتره همیشه در گرم‌ترین جای منزل قرار داشته باشه . لکه های سفیدی که در وسط برگ قرار دارند میتونه بعلت وجود کنه باشه که با تمیز نگه داشتن برگها و مرطوب کردن برگها در اوقات گرم ، این آفت را دفع کنید . البته اگر تمام برگها به سرعت دچار لکه های اینچنینی شدند بهتره یکبار با سم آبامکتین گیاه رو سمپاشی کنید . اما برای سوختگی نوک برگها و زرد شدن بهتره گیاه رو از گلدان خارج کنید و وضعیت ریشه ها را از نظر پوسیدگی چک کنید . برای تعیین زمان آبیاری نمیشه روز تعیین کرد و ابیاری باید زمانی که خاک خشک میشه انجام بشه .ممکنه در یک محیط خاک هفته ای یکبار خشک بشه و در محیط دیگر سه روز یکبار .

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۲۳:۵۹:۵۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@