پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه صفاری

تعداد سوال: ۱

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۴۶۴

سلام یه برگ انجیری تازه خریدم جوانه پایینش زرد شده چرا ۴ روز یه بار آبش میدم فاصلش با پنجره جنوبی ۴متر یعنی وسط سالن و باد کولر بهش میخوره

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۱۲:۴۸:۲۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر معیار ابیاریتون روز هست ؟ یا خشک شدن سطح خاک ؟ و ایازهکش گلدونتون بازه؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۱۳:۱۴:۳۰

فاطمه صفاری

زهکشی باز بود ولی یه عالمه آب تو زیر گلدونی جمع شده بود خالیش کردم و جزیره درست کردم براش این موجود هم تو اب زیر گلدونی بود

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۱۳:۳۷:۳۰

فاطمه صفاری

این برگ جوون هم این طوری شده تو عکس ببینید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۱۴:۱۴:۲۷

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر عکس هاتون باز،نمیشه لطفا به این شماره واتسپ ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸ بفرستید اپلودش کنم

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۲۳:۰۵:۳۴

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۴:۰۷:۴۲

کارشناس شماره ۲

بله گیاهتون دچار بیماری قارچی هست و اون لکه های برگ هم بخاطر همینه حتما مراقب باشید زمان ابیاری آب روی برگ ها ریخته نشه و غبار پاشی با فاصله یک متری و نیم انجام بشه زهکش زیرگلدون حتما باز باشه و زمانی به گیاه آب بدید که حدود ۳ سانت خاک خشک باشه و‌دررابطه با حشرات زیرگلدونی اگر کم هستند با کم کردن ابیاری و مرطوب نبودن همیشه خاک و هم چنین ۱۵ دقیقه بعد از ابیاری خالی کردن وشستن زیرگلدانی ازبین میرن اگر زیاد هستند بفرمایید تا سم مخصوصشو بگم برای درمان بیماری قارچی هم از قارچکشی که تگ کردم سه بار به فاصله سه روز روی گیاه اسپری کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۴:۱۱:۰۷

فاطمه صفاری

سلام میگم اون خرابی های روی برگها که گفتید قارچ داره بیشتر میشه قارچ کش هم همون طور که گفته بودید زدم چی کار کنم ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۴:۱۲:۰۹

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر یک عکس از لکه ها میفرستید؟ الان در عکس ارسالی لکه های قارچکش مشخصه و بفرمایید چندبار از قارچکش استفاده کردید و قارچکش را از ما تهیه کردید؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۰۰:۰۷:۱۳

فاطمه صفاری

سلام سه بار یخ روز در میون از شما هم تهیه نکردم چون اصفهان هستم ارسال نداشتیدالان این لکه هابیشترشده یعنی برگی که این لکه ها رو داره دیگه خراب میشه ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۱۷:۱۷:۵۶

فاطمه صفاری

سلام سه بار یخ روز در میون از شما هم تهیه نکردم چون اصفهان هستم ارسال نداشتیدالان این لکه هابیشترشده یعنی برگی که این لکه ها رو داره دیگه خراب میشه ؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۱۷:۱۹:۳۸

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر خب بهم بگید چه سمی استفاده کردید؟ دقیقا بخاطرهمین سوال کردم دررابطه باسم چون سم قارچکش مجموعه ما اسیبی به گیاه وارد نمیکنه و رقیق شده هست به اندازه لازم ببینید قارچکش باید سه بار به فاصله ۱۰ روز سمپاشی انجام بشه تا لکه برکی متوقف بشه قطعا درکنارش ابیاری، تهویه محیط و زهکشی مناسب هم باید باشه و اون لکه های روی برگ هرگز احیانمیشه فقط باقارچکش از پیشرفت و گسنرشش جلوگیری میشه

۱۴۰۰-۰۵-۰۸ ۰۲:۵۸:۴۲

فاطمه صفاری

سلام تو رو خدا بگید الان چی کار کنم برا گلم لکه ها داره پیش رفت میکنه زهکشی داره ابیاری هم وقتی خاک چند سانت روش خشک شد میکنم مکانشم وسط سالن التبه روبروی کولر قارچ کش هم استفاده کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۱۲:۲۴:۵۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر جزیره هم داره؟ و گلتون رو کمی جابه جا کنید مستقیم جلوی بادکولر نباشه

۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۱۳:۰۱:۱۷

فاطمه صفاری

بله داره چی کار کنم حالا از قارچ کش بازم استفاده کنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۱۳:۳۶:۵۷

کارشناس شماره ۲

اگر سه بار به فاصله از قارچکش استفاده کردید نه دیگه باید قارچکش رو تغییر بدید ممکنه گیاه به اون قارچکش مقاوم باشه و از طرفی ضعیف بودن منبع غذایی گیاه که میتونه از خاک ضعیف یا کوددهی نامناسب باشه هم باعث این مشکلات میشه به گیاهتون اسید هیومیک و کودهای کامل npk یاکودهای ریز مغذی میدید؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۲۳:۴۵:۲۱

فاطمه صفاری

خیر کود ندادم بهش چی بخرم لطفا چیری معرفی کنید که شهرستانم گیر بیاد و ایا یه قارچ کش دیگه بخرم و استفاده کنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۰:۵۲:۴۳

کارشناس شماره ۲

میتونید از قارچکش ترکیبی دکتر پلنت استفاده کنید اکثر شهرستان ها دارن و کودهم اسید هیومیک دوماه یکبار کلات اهن دوماه یکبار کود سه بیست هم ماهی یکبار اینارو همه خدمات کشاورزی ها و کلینیک های گیاهپزشکی دارن خیالتون راحت

۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۱:۱۲:۴۱

فاطمه صفاری

سلام ببخشید امروز این کرم ها روتو زیر گلدونی دیدم چی کار کنم خاکش کلا عوض کنم ؟یعنی به خاطر اینا برگاش اون شکلی شده بود ؟و کود فلاور امی مایع رو دارم به جای اونایی که گفتین اینو بدم خوبه یانه؟و کود الان بدم یا بعد تعویض خاکش .ممنون از پاسخگوییتون ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۴:۱۴:۰۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر عکستون باز نمیشه به واتسپ این شماره ارسال کنید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۲۰:۱۱:۵۹

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۰۱:۲۲:۰۵

کارشناس شماره ۲

فعلا زمان مناسب برای تعویض خاکش نیست بزارید اوایل مهر اینکاروبکنید میتونید از،سم حشره کش استفاده کنیم گه براتون لینکشو میزارم و کودی که شما دارید رو من نمیشناسم و اطلاع ندارم ترکیباتش چی هست که بگم مناسبت یاخیر ولی پیشنهاد من اسید هیومیک کود سه بیست و کلات اهن هست که میتونید یکبار الان استفاده کنید و دفعه بعدی بعد تعویض خاک

۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۰۱:۲۴:۰۹

کارشناس شماره ۲

سم و کودهای پیشنهادی

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature سم حشره کش کلات آهن
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۲۰:۴۴:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@