پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیراعارفی

تعداد سوال: ۱

نرم شدن ساقه یوکا ویژه

تعداد بازدید ۱۲۰۷۷

سلام ، یوکای من از ساقه های کوچکی که برگهای گیاه در آمده از داخل نرم شده و ساقه ها از هم فاصله گرفته و می افتد باید چیکار کنم ؟.؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۱۸:۳۱:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاریتون به چه صورته ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۲۳:۲۱:۱۷

سمیراعارفی

الان هفته ای یکبار چون زمانی که یوکا رو خریدم فروشنده گفت تابستان هفته ای یکبار و زمستان دوهفته یکبار

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۲۳:۳۱:۴۰

کارشناس شماره ۱

آیا در زمان آبیاری آب از زیر گلدان خارج میشه و آیا ساقه حالت آبکی هم داره؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۲۳:۳۴:۲۹

سمیراعارفی

یا به قدری آب میریزم که از زیر گلدون چیزی خارج نمیشه یا گاهی آب به زیر گلدونی میرسه ولی از زیر گلدونی خارج نمیشه همونجا میمونه تا دوباره توسط خاک جذب بشه بله ساقه های کوچک از داخل کمی نرم شده اند

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۲۳:۳۸:۲۲

کارشناس شماره ۱

آبیاری باید بصورت منظم و به اندازه انجام بشه . بهتره یکبار گیاه رو از خاک در بیارید و ریشه هاش رو چک کنید .اگر پوسیدگی داشت قسمت‌های پوسیده را جدا کنید و گیاه را دوباره بکارید .وضعیت ته گلدون از نظر غرقآبی شدن را هم چک کنید اگر خاکِ ته گلدان حالت غرقآبی دارد بهتره سوراخ زهکش ته گلدان را بازتر کنید تا آب به راحتی خارج بشه .اگر تنه خیلی نرم شده بهتره از قسماهای سالم گیاه قلمه بگیرید و دوباره ریشه دار کنید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۲۳:۴۶:۳۴

سمیراعارفی

من قلمه زدن و بلد نیستم ، الان به جز یک ساقه تمام ساقه ها نرم شده است برای ساقه ها چکار انجام بدم، چون گلدون بزرگه من نمیتونم جابه‌جا یا از خاک خارج کنم و متوجه این هم نیستم که چه ریشه ای پوسیده و چه ریشه ای سالم هست ، لطفا در این مورد عکس یا مطلبی رو عنوان کنید تا متوجه بشم، واینکه آیا نور و شرایط مناسب است؟؟؟؟؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۰۰:۰۱:۰۹

کارشناس شماره ۱

ساقه ای که سالم هستش رو از گیاه جدا کنید و در خاک یا آب قرار بدید تا ریشه دار بشه.اگر در آب قرار میدید بهتره آب را هرروز تعویض کنید و یک تکه زغال در آن بیاندازید و بعد از اینکه ریشه ها کمی رشد کردند ، تقریبا به اندازه ی یک بند انگشت ، می‌توانید گیاهِ جوان را به خاک و گلدانی کوچکتر منتقل کنید .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۲۲:۵۵:۴۷

سمیراعارفی

پس بقیه گیاه چی؟در ضمن من پردیس هستم ممکنه به خاطر آب و هوا باشه؟ اگر گلدان رو به بیرون از خونه ببرم چی ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۲۳:۱۸:۴۶

کارشناس شماره ۱

بقیه ی گیاه اگه نرم و پوسیده باشه امکان جوانه زایی اش کم میشه . اما تمام قسمتهای سفت و سالم رو میتونید به همین طریق قلمه بزنید . بیرون از خونه در مکانی سایه میتونید منتقل کنید و بعد کم کم به نور زیاد عادتش بدید تا دچار سوختگی نشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۰۰:۲۳:۳۵

سمیراعارفی

سلام من یوکا رو از خاک درآوردم ریشه هاش پوسیده نبود به خاکش هم کود حیوانی اضافه کردم و دوباره به گلدان منتقل کردم

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۱۶:۲۹:۵۰

کارشناس شماره ۱

تمام قسمتهای تنه نرمه یا قسمتهایی اش هنوز سفت و محکمه ؟ اضافه کردن کود حیوانی در فصول گرم توصیه نمیشه البته اگر مقدارش خیلی کم باشه ایرادی نداره .چون کود حیوانی گرما تولید میکنه بهتره در فصول خنک به خاک اضافه بشه .

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۲۱:۴۱:۴۳

سمیراعارفی

تنه اصلی کاملا سفت و محکم هستش فقط ساقه هایی که از اونها برگها درآمده نرم شده اند و منم با یک پارچه بسته ام

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۲۲:۱۴:۴۷

کارشناس شماره ۱

اگر نور محیط کم باشه ساقه های جوان به مرور ضعیف میشن یوکا برای اینکه برگها و جوانه های زمخت و محکمی داشته باشه به نور زیاد نیاز داره . گاهی اوقات دادن کود آهن و کود پتاس بالا میتونه در استحکام ساقه های جوان و برگها موثر باشه . اگر منبع نور یک طرفه است هر چندوقت یکبار گلدان را بچرخانید تا تمام قسمتهای گیاه بصورت یکسان نور دریافت کنند .

۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۰۹:۱۱:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@