پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رقیه ستاری

تعداد سوال: ۱

گل قاشقی ویژه

تعداد بازدید ۵۵۵

باسلام یکی از اقوام یه گلی به من دادن که میگن قاشقیِ،،اولش تو آب بود که ریشه داد کاشتم متاسفانه حدود یه هفته بعد کاشت برگهاش زرد وسوخته میشه دیگه گلبرگش کوچیک می مونه و حالت جمع شدگی داره مثل عکسی که میفرستم چیکار کنم گلم هم تقویت بشه هم مثل روز اول بشه سؤال دیگه اینکه برای تقویت هر گلی چه کودی یا هر چیزی باید به گل بدیم واینکه توی چه فاصله زمانی تکرار بشه خوبید واینکه آیا میشه به گل قبل از آفت داشتن سم پاشی کرد ،،بهترین نوع سم چیه ؟ و سوال دیگه ام اینکه برای گل گندمی که تازه جاشو عوض کردم متاسفانه برگ هاش شوختن وبی جون هستن چیکار کنم ممنون بابت پاسخگویی.

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۰۱:۵۳:۳۱

رقیه ستاری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۰۱:۵۹:۵۴

رقیه ستاری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۰۲:۰۰:۴۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر این گیاه کالانکوئه است و گاهی با برگ قاشقی اشتباه گرفته میشه برگ ها دچار بیماری قارچی شدند به هیچ‌وجه بهش غبار پاشی نکنید کالانکويه از ساکولنت هاست و نیاز ابی بالایی نداره بین دو ابیاری نصف خاک بابد خشک بشه بهش قارچکش باید اسپری کنید براتون لینکشومیزارم طبق دستور توصیه شده روی بسته سم پاش کنید و زهکش گلدونتون باز باشه حتما تهویه محیط خوب باشه و چند ساعت در روز هوای تازه به گیاه برسه اینکه چه کودهایی کلا خوبه یک قالب کلی نداره که بخوام بگم برای هرگیاه کود خاصی تجویز میشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۱:۵۲:۱۲

کارشناس شماره ۲

بله قبل از آفت میشه به گیاه سم افت کش بدید کلا دوماه یکبار میتونید به همه گیاهاتون قارچکش و افتکش جهت پیشگیری اسپری کنید لینک قارچکش و افت کش رو براتون میزارم کنفیدور دربین افت کش ها روی،طیف وسیعی از افات موثره و سوالتون در رابطه با گندمی رو در تالار جدا مطرح بفرمایید هر لینک برای سوال یک گیاه هست

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۱:۵۴:۳۳

رقیه ستاری

منظور از غبار پاشی چیه؟ واینکه برای این گیاه چه کود تقویتی خوبه ؟ سم پاشی رو گفته سه روز ،،یعنی سه بار که فاصله هربار سه روز باشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۲:۳۱:۰۸

رقیه ستاری

گل گندم که یه هفته ای میشه جاشو عوض کردم بیشتر برگهاش سوخته و شکننده شده چیکارکنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۲:۳۳:۵۵

رقیه ستاری

منظور از غبار پاشی چیه؟ واینکه برای این گیاه چه کود تقویتی خوبه ؟ سم پاشی رو گفته سه روز ،،یعنی سه بار که فاصله هربار سه روز باشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۲:۳۶:۵۰

کارشناس شماره ۲

بله اگر از قارچکشی که براتون لینکشو‌گذاشتم استفاده کنید سه روز یکبار هست به لکه ها اسپری کنید کمی هم در اب ابیاری بدید و غبار پاشی همون حالت پاشیدن آب بآ اسپری روی برگ ها هست که بعضی مواقع انجام میشه اما برای گیاه شما مناسب نیست برای کالانکوئه دوماه یکبار اسید هیومیک و ماهی یکبار کودnpk36. تا اوایل ابان انجام بشه در پاییز و زمستان سن پاشی رو به ۲ ماه یکبار کاهش بدید

کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۳:۲۷:۰۶

کارشناس شماره ۲

دقیقا گل گندمی هم مشکل قارچی داره و مراقب باشید زمان آبیاری آب روی برگ ها ریخته نشه از اسید هیومیک دوماه یکبار و‌کود npk20. ۲۰ بیست روزیکبار برای گل گندمی استفاده کنید

کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۳:۲۹:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@