پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا کریم

تعداد سوال: ۲

سلام وقتتون بخیر.مدتیه متوجه شدم سانسوریام داره کج میشه امروز دیدم از پایین چروک شده من هردوهفته آبیاری میکنم خونمون نورش کمه ،تومسیر باد کولر هم بوده ویژه

تعداد بازدید ۴۳۲

فضای خونمون کوچیکه،کم نور

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۲:۵۵:۴۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زهکش زیرگلدون بازهست؟ ترکیب خاکتون رو‌میدونید؟ و ریشه ها نرم بودن؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۳:۲۴:۰۰

سارا کریم

زهکششو الان چک کردم بستس،ترکیب خاک رو نمیدونم عکسشو براتون میفرستم،ریشش نرم نشده ظاهرا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۳:۲۹:۵۱

کارشناس شماره ۲

بله یکم خاکش هم مناسب نیست طبق عکسی که ارسال کردید اما الان اصلا زمان مناسب تعویض خاک نیست گیاه دچار شوک میشه اواخر اسفند یا اول فروردین میتونید خاک رو تعویض کنید ؤ‌حتما زهکش را باز کنید مشکلات پوسیدگی ریشه که تاثیرش رو در برگ ها هم نشون میده اکثرا بخاطر همون بسته بودن زهکش و ابیاری نامنظم هست و‌خاک حالت باتلاقی میگیره. درابیاری بعدی چک‌کنید هرزمان خاک سه چهارم گلدان خشک بود ابیاری کنید و‌تا اندازه ای اب بدید که چند قطره از زیر گلدون خارج بشه این نشونه دهنده سیراب شدن ریشه و همینطور باز بودن زهکش هست

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۴:۰۳:۱۱

سارا کریم

من خیلی کم بهش آب میدادم هر دوهفته خیلی کم در حدی که فقط دور گیاه خیس بشه اصلا آبیاری زیاد نداشتم !گیاهم داره میمیره؟؟چون برگش زرد شده?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۴:۱۳:۴۲

سارا کریم

الان چکار کنم که گیاهم کامل از بین نره؟؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۱۹:۳۸:۳۰

کارشناس شماره ۲

ببینید ابیاری کم به همون اندازه ابیاری زیاد مضر هست شما باید به اندازه بهش آب بدید حالا از کجا بدونید اندازش چقدره الان میگم ببینید یک سیخ چوبی رو در خاک گلدون فروکنید تا حدود سه چهارم خاک گلدون بعد بیرون بیارید اگر خاک بهش نچسبید یعنی زمان ابیاری هست و تا اندازه ای به گیاه آب بدید که چند قطره آب از زیرش خارج بشه این نشونه سیرابی کامل گیاه و از طرفی باز بودن زهکشه حالا که زهکش بستس اول باید اونو باز کنید ریشه گیاه که از خاک بیرون اوردید اگر نرم باشه باید قسمت الوده و نرم کامل با یک قیچی ضدعفونی شده بریده بشه و بعد ۱۵ دقیقه در محلول قارچکش قرار بدید بعد در خاک جدید بکارید و ۷ روز بعد دوباره گیاه رو با قارچ کش آبیاری کنید ریشه گیاهتون کامل نرم بود؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۷ ۰۰:۵۶:۰۹

سارا کریم

نه ریشه گیاهم نرم نیست،ریشه مشترک داره با یه سانسوریای دیگه که اون یکی سالمه ولی این چروک شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۷ ۱۰:۳۴:۰۷

کارشناس شماره ۲

بله در عکس هم مشخصه ببینید بسته بودن زهکش، باد کولر و در واقع تنش ابی و دمایی که بهش وارد شده میتونه موثر باشه ابیاریشو تنظیم کنید هرزمان سه چهارم خاک خشک بود اب بدید حتما جک کنید زهکش گلدون باز باشه اگر بستس حتما بازش کنید و هوای محیط تهویه هم داشته باشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۰۳:۴۶:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@