پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیرا موسی

تعداد سوال: ۱

برگ نخل اریکا زرد و خشک می شود ویژه

تعداد بازدید ۲۳۷

سلام مممنون از سایت خوبتون. من سه روزه یه نخل اریکا خریدم که شروع کرده به زرد شدن برگ ها و خشک شدنشان. یک بار طبق گفته فروشنده بهش آب دادم. هر روز آب پاشی کردم. ممکنه راهنمایی کنید چکار کنم خراب نشه. ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۲۳:۵۴:۱۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .سپاس از لطف شما نسبت به کافه گلدون .گیاه شما به علت رطوبت زیاد به قارچ دچار شده است .بهتره اسپری کردن را کمتر کنید و یکبار از سم قارچ کش مانکوزب استفاده کنید آبیاری رو زمانی انجام دهید که خاک گلدان کمی خشک شده باشه اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۸:۴۱:۱۰

سمیرا موسی

علت خشک شدن برگ هم همین قارچ است؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۹:۳۲:۰۷

اسما

ببخشید این قارچکش رو هم به صورت ابیاری و هم اسپری روی گیاه باید انجام بشه؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۳ ۱۱:۵۹:۱۳

کارشناس شماره ۱

بله .بهتره اگر از قارچ کش استفاده کردید حتما گیاه در مکانی با تهویه ی خوب قرار داده بشه و رطوبت رو کم کنید چون در غیر اینصورت گیاه دوباره به قارچ مبتلا میشه و قارچ کش تاثیری روی گیاه نمیزاره .سمپاشی رو در فضای بسته انجام ندهید .برگهای آسیب دیده دیگه ترمیم نمیشه ولی برگهای جدید با رعایت نکاتی که بیان شد سالم درمیان .

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۱:۲۷:۰۲

سمیرا موسی

ممنونم منظورتان از تهویه خوب یعنی پشت پنجره است؟ الان باد کولر بهش میخوره.

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۱:۳۴:۳۵

کارشناس شماره ۱

منظور از هوای با تهویه ی خوب اینه که جریان هوای تازه در داخل محیط ساعاتی از روز وجود داشته باشه .با باز کردن پنجره ها (چند ساعتی در روز ) میتونید هوای محیط رو بهتر کنید .اگر سوال دیگری دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۱:۴۳:۰۲

سمیرا موسی

ممنون از راهنمایی شما.

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۱:۴۵:۰۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۶:۴۵:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@