پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

موسوی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگهای زامیفولیا ویژه

تعداد بازدید ۴۹۲

سلام وقتتون بخیر حدود یکماهه برگهای زامیفولیای من شروع به زرد شدن کرده دوساقه کاملا خشک شده من آبیاری رو هم منظم انجام دادم تا الان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۲۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید و بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ و آیا آبِ اضافی از گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۲۲:۳۲:۲۰

موسوی

بفرمائید هر ده روز آبیاری میکنم اب گاهی اوقات خارج میشه و گاهی نه حدو یک لیوان اب میدم

۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۲۳:۰۵:۲۷

موسوی

تصویر رو دوبار فرستادم نمیاد!

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۲۳:۱۰:۰۱

موسوی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۲۳:۱۵:۰۷

کارشناس شماره ۱

لطفا عکس رو به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید تا ما براتون آپلود کنیم متشکرم

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۴:۳۹:۳۰

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۲۲:۳۹:۳۶

کارشناس شماره ۱

زرد شدن برگها هم میتونه بعلت آبیاری زیاد ایجاد بشه هم آبیاری کم . لطفا بفرمایید چند وقته این گیاه رو دارید ؟ آخرین باری که خاک و گلدون تعویض شده چه زمانی بوده ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۲۲:۴۱:۵۰

موسوی

۴ ساله که این گلدون رو دارم و دوبار گلدون و خاکشو عوض کردم آخرین بار شهریور ۱۳۹۹ بود اوایلش بخاطر اینکه خاکشم عوض کرده بودم یکی دو ماهی پشه داشت و چون از این چسب زردها استفاده کردم پشه ها از بین رفتن و تا الان پشه نداشته و حتی دوتا ساقه دیگه هم اضافه شده در این یکسال ولی اخیرا این مشکل براش پیش آمده.علتش چی میتونه باشه

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۲۳:۱۲:۳۹

کارشناس شماره ۱

شایعترین علت افراط و تفریط در ابیاریه . ایا زمانی که گلدان رو تعویض کردید ریشه ها رو از نظر سلامت چک کردید ؟

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۰۱:۴۰:۱۵

موسوی

بله مشکلی نداشت و از زمان تعویض یکسال گذشته خدمتتون عرض کردم بعد تعویض دو ساقه جدید هم اضافه شده الان علت زرد شدنش چی میتونه باشه

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۰:۱۵:۴۲

کارشناس شماره ۱

بهتره مدتی ابیاری رو به اینصورت انجام بدید .هرزمان خاک گلدان تا نیمه خشک بود گیاه رو سیرآب کنید .یک لیوان اب برای گلدانی با این سایز و گیاهی پرشاخه در فصل تابستان کافی نیست .البته چون یکسال هستش که گلدون تعویض شده بهتره وضعیت ریشه ها از نظر سلامت چک بشه . از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاهتون رو بعد از تغییر در شیوه ی آبیاری اطلاع بدید . ایا بهش کود هم میدید ؟

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۶:۱۰:۲۹

موسوی

ممنون یعنی موقعی که بخام ریشه گیاه رو چک بکنم خاکش رو هم تعویض کنم؟ میتونم اون دو ساقه که زرد شده رو هم جدا کنم پس به نظر شما قارچ نگرفته و فقط بخاطر طریقه آبیاری زرد شده

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۹:۴۹:۳۷

کارشناس شماره ۱

بله قارچ نیست .حالا یا اب زیاد بهش دادید یا کم . نیازی به تعویض خاک نیست فقط گیاه رو از خاک دربیارید و ریشه ها رو چک کنید .اگر ریشه ها کاملا سالم و ریزوم کاملا سفت یا کمی چروک باشه ، زردی برگها به خاطر اب کم هستش ، اما اگه ریشه مقدار کمی پوسیدگی داره و یا ریزوم کمی نرم یا چروک باشه گیاه از پرآبی در رنج بوده . که در اینصورت باید قسمتهای پوسیده رو جدا کنید و گیاه رو دوباره بکارید و البته حدود یک سوم عمق گلدان را لایه ی زهکش (سنگریزه و تکه های زغال خرد شده ) بریزید و بعد خاک را ریخته و گیاه را در خاک قرار دهید و اطرافش را با خاک پر کنید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۲۳:۳۷:۰۵

موسوی

ممنون از راهنماییتون الان ساقه کناریش هم داره زرد میشه چشم ریشه رو چک میکنم فقط میشه بجای سنگریزه از پوکه استفاده کرد و اینکه یک عده میگن ذغال جلو اکسیژن رسانی به گیاه رو میگیره درسته یا نه و چقدر من استفاده کنم و دیگه اینکه ذغال فرمودین ته گلدون بریزم یا رو با سپاس از شما

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۰:۰۲:۲۶

کارشناس شماره ۱

بله حتما از خاک درش بیارید . زغال رو خرد کنید و به تکه های کوچکتر اندازه ی فندق تقسیم کنید و به نسبت مساوی با پوکه مخلوط کنید . وجود زغال در ته گلدان و حتی در خاک گلدان باعث جلوگیری از شیوع بعضی افات و بیماریها میشه .و وجودش در خاک گلدان و در ته گلدان بصورت زهکش بسیار مفیده .

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۵:۱۸:۱۶

موسوی

ممنون از راهنماییتون

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۵:۵۲:۱۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۵:۰۹:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@