پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مونا مسرت

تعداد سوال: ۱

سلام وقتتون بخیر. میتونید منو راهنمایی بکنید🙏 من به مدت ۴۰ روز هست یک برگ زاموفیلیا گذاشتم تو آب.. ریشه زده ..😊 اما چهار پنج روزه متوجه شدم یک ریشه در جهت رو به بالا داره رشد میکنه.. نمیدونم این همون ساقه اصلی هست ؟ چه زمانی باید توی خاک منتقلش کنم ؟ خاک چه ترکیبی باید داشته باشه؟ میترسم تصمیم درستی نگیرم تا اینجا زحمت کشیدم ریشه زده خرابش کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین🙏🙏 🌸🌸 ویژه

تعداد بازدید ۱۰۲

سلام وقتتون بخیر. میتونید منو راهنمایی بکنید🙏 من به مدت ۴۰ روز هست یک برگ زاموفیلیا گذاشتم تو آب.. ریشه زده ..😊 اما چهار پنج روزه متوجه شدم یک ریشه در جهت رو به بالا داره رشد میکنه.. نمیدونم این همون ساقه اصلی هست ؟ چه زمانی باید توی خاک منتقلش کنم ؟ خاک چه ترکیبی باید داشته باشه؟ میترسم تصمیم درستی نگیرم تا اینجا زحمت کشیدم ریشه زده خرابش کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین🙏🙏 🌸🌸

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۲۱:۲۸:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بله این جوانه ی گیاه هستش که برروی ریزوم در حالِ رشد کردنه . حالا میتونید گیاهتون رو در مخلوطی از پیتماس و پرلیت به نسبت مساوی بکارید .سعی کنید موقع کاشت ، کمی از جوانه بیرون باشه . سه هفته بعد از کاشت کوددهی رو شروع کنید و هر دو هفته یکبار بهش کود فسفر بالا بدید .آب هم هرزمان خاکش خشک بود بدید .در گلدانی که سایز دهنه اش ۸ باشه بکاریدش . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۲۲:۳۱:۱۱

مونا مسرت

سلام. ممنون ازراهنمایی شما. ایا لازم هست قبل از کاشتن روی خاک رو با محلول ضدقارچ اسپری کنم؟ و یا زغال ته گلدون بزارم ؟ اینهارو در سرچ گوگل خوندم.‌

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۰:۵۸:۲۴

مونا مسرت

و سوال دیگه اینکه بعد از کاشتن گلدان را در چه شرایطی بزارم؟ همون جاییکه در آب ریشه زد ( که محیطی تقریبا با نور کم بود) یا منتقلش کنم به یک محیط پرنورتر (کنار گیاه مادریش?)؟ و جنس گلدون ایا مهمه؟ سفالی یا پلاستیکی ؟ ممنون که با حوصله و مهربانی پاسخ میدین ?

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۱:۳۲:۱۷

مونا مسرت

تصویر شرایط نگهداری برگ در آب هست که فقط نور ملایمی بهش میرسیدو سایز و نوع گلدان میخواستم ببینید ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۱:۳۵:۲۴

مونا مسرت

تصویر دوم ظاهرا ارسال نشد مجدد ارسال میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۱:۵۱:۰۹

کارشناس شماره ۱

بله برای اطمینان بهتره اولین آبیاری رو با قارچ کش انجام بدید .گلدان را در مکانی با نور ملایم قرار بدید .ته گلدون تکه های زغال بزارید . بله گلدان بهتره در جای پرنور تر قرار داده بشه و جنس گلدان پلاستیک و رنگ تیره باشه بهتره . متاسفانه تصاویر ارسال نشده لطفا از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید نام کاربری را هم در واتس اپ بفرمایید

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۴:۴۴:۲۰

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد . بهتره گلدان قلمه در کنار پنجره و سایر گیاهانتون قرار داشته باشه .اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۲۲:۲۹:۲۷

مونا مسرت

دیگه سوالی ندارم ممنون از پاسخگویی شما ..ممنون از سایت خوبتون

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۲۲:۳۹:۲۶

کارشناس شماره ۱

سپاس از لطف و همراهی تون با کافه گلدون .موفق باشید

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۰۱:۳۸:۴۵

مونا مسرت

روزبخیر. این عکس بعد از کاشتن درگلدون هست. اون مقدار از جوانه که بیرون از خاک هست کافی هست؟ یا جوانه زیادی توخاک فرورفته ؟ ممنون ازپاسخگویی شما

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۲:۱۶:۳۸

مونا مسرت

نمیدونم چرا عکسهام ارسال نمیشه!

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۲:۲۱:۴۲

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد .بله همینقدر خوبه .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۵:۱۰:۲۰

مونا مسرت

سلام مجددروزبخیر.‌درمورد ابیاری برگ زاموفیلیا مزاحمتون شدم.‌سطح خاک تاحدودی که خشک میشه، دوبار ابیاری با ضدقارچ انجام دادم. تا کی با ضدقارچ ابیاری کنم؟ و از چه زمانی میتونم آبیاری با پودر ریشه زا انجام بدم؟ اصلا این کار درستی هست برای تقویت ریشه‌زایی؟ ممنون

۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۱۶:۳۹:۳۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر یکبار ابیاری با قارچ کش کافیه و دیگه نیازی نیست . هرزمان خاک گلدان کاملا خشک بود سیرآبش کنید سه هفته ی بعد میتونید از کود تقویت ریشه استفاده کنید و هر دو هفته یکبار بهش کود بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۲۲:۳۲:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@