پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مونا مسرت

تعداد سوال: ۸

سلام وقتتون بخیر. میتونید منو راهنمایی بکنید🙏 من به مدت ۴۰ روز هست یک برگ زاموفیلیا گذاشتم تو آب.. ریشه زده ..😊 اما چهار پنج روزه متوجه شدم یک ریشه در جهت رو به بالا داره رشد میکنه.. نمیدونم این همون ساقه اصلی هست ؟ چه زمانی باید توی خاک منتقلش کنم ؟ خاک چه ترکیبی باید داشته باشه؟ میترسم تصمیم درستی نگیرم تا اینجا زحمت کشیدم ریشه زده خرابش کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین🙏🙏 🌸🌸 ویژه

تعداد بازدید ۶۰۲

سلام وقتتون بخیر. میتونید منو راهنمایی بکنید🙏 من به مدت ۴۰ روز هست یک برگ زاموفیلیا گذاشتم تو آب.. ریشه زده ..😊 اما چهار پنج روزه متوجه شدم یک ریشه در جهت رو به بالا داره رشد میکنه.. نمیدونم این همون ساقه اصلی هست ؟ چه زمانی باید توی خاک منتقلش کنم ؟ خاک چه ترکیبی باید داشته باشه؟ میترسم تصمیم درستی نگیرم تا اینجا زحمت کشیدم ریشه زده خرابش کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین🙏🙏 🌸🌸

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۲۱:۲۸:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بله این جوانه ی گیاه هستش که برروی ریزوم در حالِ رشد کردنه . حالا میتونید گیاهتون رو در مخلوطی از پیتماس و پرلیت به نسبت مساوی بکارید .سعی کنید موقع کاشت ، کمی از جوانه بیرون باشه . سه هفته بعد از کاشت کوددهی رو شروع کنید و هر دو هفته یکبار بهش کود فسفر بالا بدید .آب هم هرزمان خاکش خشک بود بدید .در گلدانی که سایز دهنه اش ۸ باشه بکاریدش . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۲۲:۳۱:۱۱

مونا مسرت

سلام. ممنون ازراهنمایی شما. ایا لازم هست قبل از کاشتن روی خاک رو با محلول ضدقارچ اسپری کنم؟ و یا زغال ته گلدون بزارم ؟ اینهارو در سرچ گوگل خوندم.‌

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۰:۵۸:۲۴

مونا مسرت

و سوال دیگه اینکه بعد از کاشتن گلدان را در چه شرایطی بزارم؟ همون جاییکه در آب ریشه زد ( که محیطی تقریبا با نور کم بود) یا منتقلش کنم به یک محیط پرنورتر (کنار گیاه مادریش?)؟ و جنس گلدون ایا مهمه؟ سفالی یا پلاستیکی ؟ ممنون که با حوصله و مهربانی پاسخ میدین ?

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۱:۳۲:۱۷

مونا مسرت

تصویر شرایط نگهداری برگ در آب هست که فقط نور ملایمی بهش میرسیدو سایز و نوع گلدان میخواستم ببینید ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۱:۳۵:۲۴

مونا مسرت

تصویر دوم ظاهرا ارسال نشد مجدد ارسال میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۱:۵۱:۰۹

کارشناس شماره ۱

بله برای اطمینان بهتره اولین آبیاری رو با قارچ کش انجام بدید .گلدان را در مکانی با نور ملایم قرار بدید .ته گلدون تکه های زغال بزارید . بله گلدان بهتره در جای پرنور تر قرار داده بشه و جنس گلدان پلاستیک و رنگ تیره باشه بهتره . متاسفانه تصاویر ارسال نشده لطفا از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید نام کاربری را هم در واتس اپ بفرمایید

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۴:۴۴:۲۰

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد . بهتره گلدان قلمه در کنار پنجره و سایر گیاهانتون قرار داشته باشه .اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۲۲:۲۹:۲۷

مونا مسرت

دیگه سوالی ندارم ممنون از پاسخگویی شما ..ممنون از سایت خوبتون

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۲۲:۳۹:۲۶

کارشناس شماره ۱

سپاس از لطف و همراهی تون با کافه گلدون .موفق باشید

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۰۱:۳۸:۴۵

مونا مسرت

روزبخیر. این عکس بعد از کاشتن درگلدون هست. اون مقدار از جوانه که بیرون از خاک هست کافی هست؟ یا جوانه زیادی توخاک فرورفته ؟ ممنون ازپاسخگویی شما

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۲:۱۶:۳۸

مونا مسرت

نمیدونم چرا عکسهام ارسال نمیشه!

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۲:۲۱:۴۲

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد .بله همینقدر خوبه .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۵:۱۰:۲۰

مونا مسرت

سلام مجددروزبخیر.‌درمورد ابیاری برگ زاموفیلیا مزاحمتون شدم.‌سطح خاک تاحدودی که خشک میشه، دوبار ابیاری با ضدقارچ انجام دادم. تا کی با ضدقارچ ابیاری کنم؟ و از چه زمانی میتونم آبیاری با پودر ریشه زا انجام بدم؟ اصلا این کار درستی هست برای تقویت ریشه‌زایی؟ ممنون

۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۱۶:۳۹:۳۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر یکبار ابیاری با قارچ کش کافیه و دیگه نیازی نیست . هرزمان خاک گلدان کاملا خشک بود سیرآبش کنید سه هفته ی بعد میتونید از کود تقویت ریشه استفاده کنید و هر دو هفته یکبار بهش کود بدید

کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۲۲:۳۲:۰۹

مونا مسرت

سلام.‌روزبخیر. از کاشتن جوانهدر گلدون حدودا ۱۲روز میگذره.اما دراین مدت کوچکترین نشانه ای از رشد نشون نداده! حتی۱میلیمتر هم بزرگتر نشده! وقتی سطح خاک خشک میشه آب میدم.شنیدم میگن یک کیسه ناسلونی شفاف روش بکشم باچندسوراخ که محیطش مرطوب بشه.درسته؟شما راهنمایی بفرمایین

۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۰۹:۱۵:۳۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .زاموفیلیا گیاهی با رشد بسیار آهسته هستش و نباید ازش انتطار رشدی سریع داشته باشید .همینکه جوانه سالمه و سرحاله نشانه ی سلامت گیاه هستش و اینکه گیاه در حال توسعه ی ریشه است و هر چه ریشه و ریزوم قویتر بشه و ریشه در گلدان فشرده تر بشه جوانه های بعدی شروع به رشد خواهند کرد .

۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۱۲:۳۸:۴۱

مونا مسرت

سلام. این برگ زاموفیلیاست که با کمک شما در۳۰خرداد درخاک گلدون کاشتم. الان اون جوونه دوتا برگ زیبا شدن☺. تا کی باید توی همین گلدون‌ کوچک بمونه؟چه زمانی باید به گلدون بزرگتر منتقل کنم؟ و سوال بعد میتونم الان کود ریشه زا بهش بدم؟ یا از کود ارگانیک که به سایر گلدونام میدم اشکالی نداره ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۱۷:۰۵:۵۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر خیلی هم عالی ممنون از اینکه به خوبی ازش مراقبت کردید . بله از این به بعد هر دو هفته یکبار بهش کود فسفر بالا برای تقویت ریشه و سه بیست برای برگزایی ، به تناوب بدید .یعنی اگر اول فسفر دادید ، دو هفته بعد سه بیست بدید و دوباره دو هفته بعد فسفر ، هر چند باری که این این کودها رو میدید یکبار هیومیک اسید و یکبار آهن به صورت جدا گانه و با فاصله ی یک ماهه بدید . تا زمانی که ریشه پر نکرده گلدونش رو تعویض نکنید .

تصاویر ارسالی
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن
۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۱۸:۰۷:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@