پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هادی شیرازی

تعداد سوال: ۱

نهال انبه ویژه

تعداد بازدید ۵۶

باسلام من بذر انبه رو به مدت ۲هفته با دستمال کاغذی مرطوب داخل پلاستیک گذاشتم و ساقه و برگ داد و در گلدان کاشتم از اول قهوه ای رنگ بود و کود آهو به خاک پاشیدم و بعد دوهفته الان برگ هاش سوخته البته آفت شپش یا پشه نداره فقط برگ هاش سوخته آیا دلیلی داره راهنمایی بفرمایید ضمنا تصویرگیاه به پیوست می باشد

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۱۵:۳۸:۱۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . کود آهن را با چه دُز ( میزانی )استفاده کردید ؟

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۲۲:۳۱:۱۵

هادی شیرازی

منظورم کود طبیعی بوده که ماله بز کوهی هست و به مقدار کم استفاده کردم

۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۲۲:۵۷:۰۷

هادی شیرازی

ببینید دقیقا یه گلدون دیگه دارم و این یکی سبزه و فقط یه برگ خیلی کوچک ازش افتاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۰ ۲۳:۰۱:۵۵

کارشناس شماره ۱

کود های حیوانی چون گرم هستن نباید تو تابستون به گیاه داده بشن چون سوختگی ایجاد میکنن . به مرور برگهای سوخته شده رو جدا کنید و اگر کود رو با خاک مخلوط نکردید و امکانش هست ، اونرو از روی سطح خاک بردارید .

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۰۱:۳۸:۰۳

هادی شیرازی

پس مشکل کود مورد نظر هست اگه لطف بفرمائید بگید از چه کود یا مواد تقویتی استفاده کنم باتشکر

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۰۲:۰۷:۰۹

کارشناس شماره ۱

برای تقویتش در فصل رشد میتونید از کود سه بیست هر دو هفته یکبار استفاده کنید برای تقویت و توسعه ریشه هم از کود فسفر بالا استفاده کنید .کودها را با هم مخلوط نکنید و به تناوب استفاده کنید .البته چون الان بعلت بیشبود کود اسیب دیده اصلا بهش کود ندید چون حالش بدتر میشه . اجازه بدید این تنش رو پشت سر بگذاره .میتونید یکی دوتا از برگهای آسیب دیده ی زیرین رو قطع کنید تا کم کم برگ جدید بزنه . ممکنه برگهای جدید هم بعلت وجود داشتن اثرات کود در خاک کمی آسیب دیده باشن اما به مرور برگهای بعدی سالم میشن

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۰۸:۵۹:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@