پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

تارا

تعداد سوال: ۵

زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۶۴۲

با سلام و احترام ممنون از راهنمایی های خوبتون من‌۶ ماهه که دو تا گلدون زاموفیلیا بزرگ دارم اوایل رشدشون خیلی خوب بود ولی زیادی بزرگ و بلند و ضخیم شدن شاخه های جدیدش، متاسفانه جوونه های جدیدش هم نازک و‌کمرنگ هستند و تعداد برگ ها کم و کوچیکه نسبت به سایر برگها جوونه های کوچک پایین گلدون هم تا حالا دو بار زرد شدند محلشون داخل خونه است نور غیر مستقیم نسبتا کمی دارند و وقتی خاک کامل خشک میشه ابیاری میکنم برای تقویت جوونه های ضعیف تازه و‌زرد نشدن برگ های زیرینش ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۰:۰۴:۲۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر اخرین بار می خاکشو تعویض کردید؟ و بهش کودمیدید؟

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۰:۳۰:۰۴

تارا

حدودا دو‌ماه قبل از کود ۲۰-۲۰ استفاده کردم، لازمه با فرکانس بیشتر از کود استفاده کنم ؟ از ۶ ماه قبل که خریداری شدت خاکش عوض نشده عکس برگ های زرد شده زیر گلدان هم ارسال کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۰:۳۶:۳۲

کارشناس شماره ۲

بله نیاز به کوددهی داره ولی نه کود سه بیست زامیفولیا چون ریزوم دار هست بهتره برای کوددهی از کودهایی بادرصد ازت پایین تر استفاده کنید ماهی دوبار بهش کود بدید و برای تقویت پاجوش ها از کود npk36 و npk52 که براتون تگ کردم به شکل تناوب استفاده کنید اول ماه یکیشو بدید و 14 ام ماه اون یکی دوماه یکبار هم بهش اسید هیومیک بدید و برای لکه های روی برگ از قارچکش استفاده کنید طبق دستور گفته شده روی سم حتما عمل کنید که باعث برگسوزی نشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۲۳:۲۶:۱۳

تارا

ممنونم

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۲۳:۵۴:۱۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۰۲:۰۰:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@