پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هومن هرمزی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ فیکوس افریقایی ویژه

تعداد بازدید ۱۲۷۲

گیاه من در حیاط خلوطه و نور مصنوعی داره، بقیه گیاهها (گرین وال)مشکلی ندارن ولی برگهای این گیاه خیلی سالم و براق و سبز در میاد ولی بعد از مدتی از کنارها زرد و قهوه ای و دون دار میشه.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۳:۰۷:۰۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله دچار بیماری باکتریایی شده که نیاز به استقاده از سم هست فقط قبل تجویر سم بفرمایید برگ هارو غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۳:۵۷:۵۲

هومن هرمزی

بله تقریبا یکروز در میان غبارپاشی میکنم

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۴:۲۸:۱۸

هومن هرمزی

صمنان هفته ای یکبار ابیاری میکنم، کافیه ایا؟

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۴:۲۹:۳۷

کارشناس شماره ۲

اجازه بدید چندتا نکات مهم در رابطه با نگهداری لیراتارو بگم خدمتتون هرگز برای ابیاری روز مشخص نکنید هر زمان یک سوم خاک خشک بود ابیاری کنید با یک سیخ چوبی میتونید سطح خشکی خاک رو اندازه بگیرید و نکته بعدی فعلا غبار پاشی رو کاملا متوقف کنید و بعد از درمان غبار پاشی حتما با فصله دومتری به شکل مه پاشی باشه برای درمان لکه برگی تهویه محیط بالا باشه غبار پاشی نشه و با سموم مسی و یا سم بردوفیکس طبق دستور گفته شده روی بسته اسپری پاشی کنید حتما سم پاشی در فضای باز و همراه ماسک انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود سم مس
۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۲۰:۳۰:۳۵

هومن هرمزی

باسلام از انجاییکه امکان بردن گلدون به فضای بیرون را ندارم، میتونم از طریق ابیاری سم را به مصرف کنم.

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۲:۳۵:۴۷

هومن هرمزی

ضمنا یه کود مناسب برای این گیاه معرفی کنید (البته میدونم بعد از درمان باید مصرف کنم).

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۲:۴۰:۵۴

کارشناس شماره ۲

بله حتما کود کامل سه بیست براش مناسبه که ۲۰ روز یکبار بدید دوماه یکبار هم بهش اسید هیومیک بدید و چون بیماری قارچی روی برگ ها دیده میشه حتما اسپری پاشی قارچکش روی برگ هم باید انجام بشه اگر فضای بیرون نمیتونید ببرید زمانیکه حداقل ۳ ساعت بیرون هستید اسپری پاشی کنید

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۳:۱۴:۳۹

هومن هرمزی

لینک کود رو برام بذارید لطفا که اضافه کنم به سبد خرید، ممنون از لطف شما.

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۳:۲۸:۱۰

هومن هرمزی

ضمنا گیاه تو حیاط خلوته، بستن درب کافیه برای سمپاشی یا باید از خونه بیرون بریم؟ ضمنا گربه هم‌داریم .

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۳:۳۰:۱۲

هومن هرمزی

نظرتون چیه که گیاه رو ببرم فضای باز و اگر جوابتون مثبته، چه نوری براش مناسبه و مدت درمان چند هفته میباشد؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۳:۳۳:۳۶

کارشناس شماره ۲

ببینید برای نگهداری همیشه در جایی که تابش نور مستقیم هست براش اصلا مناسب نیست و باعث سوختگی برگ میشه ولی نور غیر مستقیم خوب نیاز داره و بله اتفاقا باید دقت کنید زمانیکه به گیاه سمپاشی میکنید گربه تون کنارش نباشه البته در حالت عادی هم برگ لیراتا برای حیوانات خانگی میتونه در صورت خوردن حساسیت ایجاد کنه پس مراقب این موضوع باشید و سم پاشی در فضای باز باشه و بعد به داخل منتقل بشه علیه الان براتون لینک کود رو میزارم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود سم مس
۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۲۳:۴۶:۱۶

هومن هرمزی

سلام و خسته نباشید بنده سم دهی را شروع کردم و طبق دستور ماهی یکبار خاک و برگ را سم میدهم فقط سوال ام اینه که طول درمان معمولا چقدر است و در این مدت غبار پاشی برگها انجام بشود یا خیر؟ ممنون

۱۴۰۰-۰۵-۰۸ ۱۲:۵۹:۳۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر برای درمان سه بار به فاصله ۱۰ روز سم‌پاشی کنید و بعد از درمان کامل کوددهی رو شروع کنید تا درمان کامل که متوقف شدن ایجاد لکه و خشک‌شدن لکه های قبل هست فعلا غبار پاشی نکنید چون باعث پخش بیماری میشه میتونید یک ظرف آب کنارگلدون بزارید برای تامین رطوبت

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۰۰:۴۰:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@