پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

تارا

تعداد سوال: ۵

اریکا ویژه

تعداد بازدید ۵۳۷

باسلام من ۶ ماهه یه نخل اریکا دارم که اوایل رشد خوبی داشت ولی متاسفانه یک ماهه رشدش‌ متوقف شده و بعضی از شاخه ها از پایین پوک شدند و افتادند، تازه متوجه شرم اطراف گلدان پر شده از سوسک ها کوچیک سیاه و مرده و زیر گلدانی هم لارو های سفید خیلی خیلی ریز داده میشه، خاک رو که کنار زدم داخل گلدان هم این سوسکا زنده و بالداد دیده میشه سال گذشته برای فیکوسم هم‌همین اتفاق افتاد که متاسفانه گیاهم از بین رفت راه حلی هست که بشه این افت رو از بین برد و بعدش کیاه رو برای رشد تقویت کرد گلدان من داخل اپارتمان بود ولی الان گذاشتم توی بالکن

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۳:۱۴:۵۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر تا به حال به سم حشره کش استفاده نکردید؟

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۳:۳۹:۰۳

تارا

نه هنوز چیزی استفاده نکردم 

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۳:۴۱:۵۶

کارشناس شماره ۲

بله نیاز به سم پاشی با حشره کش داره گیاهتون که هم به برگ ها کمی اسپری کنید هم داخل اب ابیاری بدید اگر میزان افت بالا باشه باید خاکتون تعویض بشه و البته یک ربع گلدونتون رو داخل یک تشت آب قرار بدید ببینید از زیر گلدون این حشرات خارج میشن؟ و نکته بعدی اینکه این افات در خاک های همیشه مرطوب بیشتر هستند پس بین دو ابیاری اجازه بدید خاکتون خشک بشه و زهکش زیر گلدونتون حتما باز باشه با زیر رو کردن سطح خاک هر هفته هم میتونید به نابودی تخم این حشرات کمک کنید و از سم افتکش دیازینون استفاده کنید طبق دستور گفته شده روی بسته استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۲۳:۲۲:۴۹

تارا

ممنون درصورتیکه بخوام خاک رو عوض کنم ترکیب چه خاکی مناسب گیاه هست ؟

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۲۳:۵۶:۰۶

کارشناس شماره ۲

ببینید الان فصل مناسبی برای تعویض خاک نیست بزارید اوایل پاییز تعویض خاک انجام بشه تا گیاه دچار تنش نشه خاک سبک با زهکشی مناسب نیاز داره ترکیب خاک پرلیت و پیت ماس و کوکوپیت و کمی ورمی کمپوست براش مناسبه

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۰۲:۰۰:۳۸

تارا

خیلی ممنونم

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۰:۴۳:۴۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۳:۰۱:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@