پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ‌ بنسای جینسینگ ویژه

تعداد بازدید ۵۸۶

سلام خسته نباشید به تازگی برای من بنسای جینسینگ آوردن من نمیدونم چطور باید ازش نگهداری کنم، برگ هاش زرد و قهوه ای میشن میریزن،خیلی از برگهاش ریختن یکی دوتا از شاخه هاش کلا کچل شدن....تو نور فیلتر شده پنجره جنوبی نگهش داشتم،هر سه روز حدودا آبیاریش میکنم...ولی دائم برگاش داره میریزه منم فقط دارم غصه میخورم ....لطف کنید راهنماییم کنید عکس دوتا از برگاشو براتون گذاشتم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۵:۵۸:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ فاصله اش با نورگیر چقدره ؟

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۶:۰۵:۵۰

کاربر

یک فنجون پر آب میریزم داخل گلدونش و آب جوش سرد شده بهش میدم....فاصله اش حدود یک متر و نیم تا پنجره هست

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۶:۵۳:۴۱

کارشناس شماره ۱

آیا اب به راحتی در خاک نفوذ کرده و از انتهای گلدان خارج میشه ؟ آیا ته گلدان سوراخ زهکش داره ؟ و ایا در طول روز گیاه ، چند ساعتی در محیط کاملا بسته و گرم قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۲۳:۳۲:۲۲

کاربر

بله انتهای گلدون زهکشی داره و آب گلدون ازش خارج میشه....خیر دائم پنجره بازه و هوای اتاق عوض میشه کولر هم روشن هست هوا کامل جریان داره

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۰۱:۰۰:۰۸

کارشناس شماره ۱

گلدان رو به پنجره نزدیکتر کنید و سعی کنید محیط نوسان دما نداشته باشه و دما یکنواخت و کمی خنک باشه .گلدان روبروی جریان هوای کولر قرار نداشته باشه و یکبار با قارچ کش گیاه را ( در خارج از منزل و در زمان شب ) آبیاری کنید .مدتی از گیاه به این شیوه نگهداری کنید و نتیجه ی کار رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۵:۲۲:۱۵

کاربر

این گلدون همش دوهفتست که دست منه...اولش خیلی زیبا و سرحال بود نمیدونم چرا اینجوری داره میشه

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۵:۲۹:۰۲

کاربر

یه قارچ کش به من معرفی میکنید لطفا؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۵:۳۰:۰۶

کارشناس شماره ۱

کاربندازیم رو یکبار به صورت آبیاری بهش بدید . ممکنه بعلت اختلاف دمای محیط جدید با محیط قبلی دچار این مشکل شده باشه .مدتی مواردی که بیان شد رو انجام بدید و از طریق همین تاپیک وضعیتش رو اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۵:۱۳:۳۷

کاربر

سلام خسته نباشید مشکل بنسای من چند ماه بود که حل شده بود....اما الان دوباره نگاه کردم انگار ازتو تنه ی بنسایم یه حشره داره درمیاد....و چند تا سوراخ ریز اطراف اون روی تنه به وجود اومده...چیکار کنم؟؟؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۰۹:۰۹:۰۱

کاربر

ببینید....چه کنم باهاش؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۰۹:۱۱:۵۷

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۰۹:۱۵:۰۱

کاربر

و اینکه باز برگاش دارن زرد میشن و میریزن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۰۹:۱۹:۲۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر باید بهش سم حشره کش بزنید . ریزش برگها به دلیل سوراخ شدن تنه توسط حشره هستش . فقط یک عکس آپلود شده لطفا عکسهای دیگه رو به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۲۲:۲۴:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@