پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علی شمس الدین سعید

تعداد سوال: ۱

درباره علت قهوه ای شدن و زرد شدن برگ شفلرا و انجیری و اگنولما ویژه

تعداد بازدید ۴۶۱

سلام ,ببخشید گیاه شفلرا و انجیری و اگلونما و زاموفیلیا دارم که برگ هاش قهوه ای میشن یا زرد میشن و میریزن ,دلیلش چیه?میشه میزان نور و ابدهی هر کدوم رو به من بگین?چند بار در هفته ابدهی نیاز دارن?

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۱۹:۲۹:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا ابیاری گیاهانی که به رطوبت متوسط نیاز دارند بهتره در زمانی انجام بشه که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشه . ایا شما این قانون را در مورد آبیاری رعایت میکردید ؟

۱۴۰۰-۰۴-۳۱ ۲۳:۲۵:۵۵

علی شمس الدین سعید

تعداد سوال: ۱

خب من که نمیتونم از وسط خاک مطلع بشم که خشکه یا نه,سطح خاک خشکه و من دوبار در هفته یک استکان اب بهشون میدم,ولی اینجوری شدن,نمیدونم ایا از گرماس یا ابیاری?میشه میزان ابیاری در هفته و میزان نور و دمای مناسبشون رو بهم بگین?

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۰۰:۴۸:۵۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

برای تست خشکی خاک در عمق میتونید یک سیخ چوبی در خاک قرار بدید و بعد از چند ثانیه درش بیارید اگر مرطوب بود نیازی به آبیاری نیست اما اگر سیخ چوبی نسبتا خشک بود گیاه رو سیرآب کنید به اندازه ای که آب از زیر گلدون بیرون بیاد .یک استکان اب برای شفلرا در تابستان خیلی کم هستش .و این گیاه به اب بیشتری نیاز داره .همچنین به محیطی با تهویه و نور خوب . اگر محیط تهویه اش خوب نباشه باعث اسیب دیدن گیاه و یا شیوع بیماری قارچی میشه .

۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۳:۰۵:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@