پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کامیاب جودتی

تعداد سوال: ۱

علت زرد شدن برگ های سوکا ویژه

تعداد بازدید ۱۹۴۸

سلام من مدت دو ماه هست که دو تا درختچه سوکا رو توی یک گلدان بزرگ با هم کاشتم از دو هفته پیش برگ های درختچه بزرگتر شروع به زرد شدن شد و امروز هم همون علائم زرد زرد شدن توی کوچیک تره هم مشاهده شد

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۰۱:۳۲:۴۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زهکش زیر گلدونتون باز،هست؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۰۹:۱۰:۳۵

کامیاب جودتی

بله باز هست من هفته ای یک بار و هر سری دو تا پارچ پر آب میدم ولی تا حالا ندیدم که از کف گلدان آبی خارج بشه

۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۱۵:۰۱:۲۰

کارشناس شماره ۲

دقیقا هم ابیاری زیاد و هم بسته بودن سوراخ زهکش زیر گلدون علت زرد شدن برگ ها و اسیب به ریشه هست بین دوابیاری لازمه بزارید یک سوم سطح خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و تا اندازه ای اب بدید که چند قطره از،زیرش خارج بشه حتما از زیر گلدون سوراخ های زهکش و باز کنید یک سوراخ هم کافی نیست حداقل سه سوراخ نیاز هست و‌گیاهتون رو سه بار به فاصله ۱۰ روز باقارچکش ابیاری کنید

۱۴۰۰-۰۵-۰۴ ۰۲:۰۰:۴۱

کامیاب جودتی

چون گلدان بزرگ هست یک سوراخ تخلیه آب زیرش داره و بعدش منظورتون رو نفهمیدم با قارچ کش یعنی چی و باید اینقدری آب بدم که حتما از زیرش آب خارج بشه ؟؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۴ ۱۹:۳۲:۲۰

کارشناس شماره ۲

بهتره چند سوراخ داشته باشه تا تهویه بهتر انجام بشه و‌ برای قارچکشی سه بار از قارچکش نیاز هست استفاده کنید که فاصله بین این سه بار اگر از قارچکشی که براتون فرستادم باشه میسه سه بار به فتصله ۳ روز یکبار و به شکل اسپری پاشی برگ و کمی هم داخل خاک و‌اکر از قارچکش دیگه مثل مانکوزب استفاده کردید سه بار به فاصله ده روز یکبار استفاده کنید اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۵-۰۵ ۰۳:۳۸:۵۹

کامیاب جودتی

سلام من سم پیشنهادی شما رو تهیه کردم بفرمایید که وقتی روی برگ ها اسپری میکنم به ساقه اصلی هم بپاشم و چجوری و چقدر باید به خاکش هم سم بزنم و اینکه برگ های زرد شده رو اگه بکنم مشکلی برای درختچه ایجاد میشه یا نه

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۰۹:۵۵:۳۹

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر بهتره بزاربد برگ زمانی،که کامل خشک شد جداش کنید و سم‌رو دقیقا طبق دستور گفته شده روی برگ ها اسپری کنید و‌کمی،هم همراه آب ابیاری به گیاه بدید

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۱۰:۵۶:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@