پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

تارا

تعداد سوال: ۵

فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۳۶۳

سلام‌و خسته نباشید، من دو‌تا گلدان فیکوس دارم که متاسفانه دو ماه قبل یکیشون دچار ریزش برگهای پایینی شد و خاک هر دو هم دچار افت شد و هر دو‌ خاک رو عوض کردم یه مدت توقف رشد داشتند ولی ریزش برگ ها و افت ها دیگه ایجاد نشدند. الان بعد از دو ماه اون گلدانی که ریزش برگ های پایینی داشت از پایین یه جوونه کوچیک زده چون طول گیاه هم خیلی بلنده میخواستم ببینم چه طور میشه از بالا حرصش کرد یا قسمت بالاش رو فلمه بزنم که جوونه پایینی رشدش تحریک بشه؟ و سوال بعدیم هم اینهکه گلدان دوم هم‌ که جوونه نزده و هیچ اثری از رشد درش نمیبینم لازمه قلمه زنی انجام بدم یا کود خاصی برای رشدش لازمه؟ 

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۱۱:۰۸:۱۴

تارا

این هم‌ گلدان دومه که دچار توقف رشد شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۱۱:۱۰:۳۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر الان اصلا فصل مناسبی برای،قلمه زدن نیست گیاه دچار تنش میشه برای تحریک به رشد و برگدهی بیشتر بهش دوماه یکبار اسید هیومیک و ماهی یکبار کودکامل npk20_20_20. بدید و جلبک دریایی هم ماهی یکبار در اب ابیاری بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۱۳:۴۵:۲۳

تارا

ممنونم چه فصلی باید قلمه زنی رو انجام بدم؟ ممکنه نحوه ی انجامش رو‌ هم‌ بفرمایید؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۳ ۱۸:۵۸:۰۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

بله حتما هم قلمه ساقه میتونید بگیرید و هم با برگ میتونید ریشه دار کنید که البته الان اصلا فصل مناسب نیست بهترین فصل قلمه گیری اوایل بهار هست

۱۴۰۰-۰۵-۰۴ ۰۱:۵۳:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@