پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

راضیه سادات آقامیری

تعداد سوال: ۱

گیاه کراسولای خرفه ای ویژه

تعداد بازدید ۴۲۷

سلام وقتتون بخیر باشه ..ممنون میشم یه راهنمایی کنید من گیاه کراسولای خرفه ای گرفتم به تازگی نوک برگهاش به رنگ قهوه ای سوخته درومده و احساس میکنم یمقدار برگهاش نازک تر شده و چنتاش چروک شده و چنتا از برگهاشم ریخت من هفته ای یکبار یک لیوان آب بهش میدم .. میزان نورش هم نمیدونم کافی هست یا نه روی اپن آشپزخانه قرار دادم ... و الان احساس کردم شاید میزان نور و دما مناسب نباشه داخل اتاق پشت پنجره پرده دار قرار دادم نور جنوبی ... علت این مشکلایی که بوجود آمده چی هست ؟ و میزان نور و آب رو باید چیکار کنم .. و آیا بغیر از آبدهی احتیاج به آبپاشی با اسپری رو برگها هست ؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۵ ۲۰:۰۸:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا از گلدان عکس بفرستید و بفرمایید خاک گلدان چیست و اینکه ایا تراس دارید ؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۰۱:۰۰:۱۳

راضیه سادات آقامیری

سلام وقت بخیر ..بله بالکن داریم ... خاکش رو اطلاعی ندارم حقیقت ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۰۱:۰۸:۲۸

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسال نشده .اگر خاکش حاوی شن و ماسه است خوبه . کراسولا ها گیاهانی هستند که باید در فضای آزاد نگهداری شوند .بهتره گلدان را به تراس منتقل کنید و در مکانی نیمسایه قرار بدید .آبیاری را هرزمان خاک گلدان خشک بود انجام بدید . اپن اشپزخانه محل مناسبی برای نگهداری کاکتوسها و ساکولنتها نیست

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۰۱:۱۱:۱۳

راضیه سادات آقامیری

ممنونم .. ببخشید من دیر چک کردم سایت رو و الان متوجه پاسخ شما شدم ... عکس هارو دوباره ارسال میکنم ممنون .. آبپاشی با اسپری روی برگها چطور ؟ هفته ای یکبار

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۹ ۱۲:۴۸:۱۶

کارشناس شماره ۱

متاسفانه عکسها ارسال نشده .لطفا عکسها رو به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ بشماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید تا ما براتون در سایت آپلود کنیم . نیازی به اسپری کردن روی برگها نداره چون برگها دچار لکه یا بیماری قارچی میشن .فقط هرزمان خاک گلدان نسبتا خشک بود بهش اب بدید و سیرآبش کنید .

۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۰۰:۱۶:۵۷

کارشناس شماره ۱

برای کوددهی میتونید از کود پتاس بالا هر دو هفته یکبار از اوایل بهار تا اواسط پاییز استفاده کنید

تصاویر ارسالی
محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۰۱:۴۷:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@