پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه بهشتی پور

تعداد سوال: ۴

تعویض گلدان آگلونما ویژه

تعداد بازدید ۱۸۲۹

با سلام من یک گلدان بزرگ آگلونما دارم چند روز پیش متوجه شدم که خاک گلدان پر از کرم های ریزه بعد از اون خاک گلدون رو عوض کردم ولی فک کنم ریشه دچار آسیب شد چون بلافاصله بعد تعویض خاک ، گیاه کامل خودش رو انداخت و خیلی بی حاله و برگ ها داره زرد میشه آبیاری هم کردم ولی تاثیری نداشت چه کاری میتونم انجام بدم ؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۵ ۲۱:۲۱:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گلدان را به مدت نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه در ظرف آب و محلی با نور و دمای ملایم( کمی خنک ، اما روبروی کولر نباشه ) قرار بدید و بعد وضعیت گیاه رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۰۰:۵۹:۰۸

فاطمه بهشتی پور

سلام مجدد کاری که گفتید رو انجام دادم ولی تغییری ایجاد نشد الان گیاه به این صودت هست که در عکس فرستادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۱۵:۰۴:۵۹

کارشناس شماره ۱

از چه خاکی براش استفاده کردید ؟ کوکوپیت و پرلیت ؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۲۱:۴۳:۰۴

فاطمه بهشتی پور

اسم خاکی که استفاده کردم معجون گیاهه روی بسته نوشته شده ترکیبی از کوکوپیت ، پرلیت ، ذغال ، چای پوکه و سبوس برنجه

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۲۲:۱۵:۲۵

کارشناس شماره ۱

گیاه رو از خاک دربیارید و مدتی تو آب نگه دارید .قبل از قرار دادن در آب ریشه را بشویید و تمیز کنید و بعد در گلدان حاوی آب و یک تکه زغال قرار بدید .آب گلدان را هرروز تعویض کنید و مقدار آب در گلدان به اندازه ای باشد که فقط ریشه در آب قرار داشته باشه . بعد از مدتی گیاه دوباره شروع به ریشه زایی میکنه و بعد از اینکه مقداری ریشه ی جدید زد میتونید اونرو به خاک منتقل کنید .خاکبرگ و کمی ورمی کمپوست براش مناسبه . از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاهتون رو اطلاع بدید .اگر سوالی هم در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۲۲:۲۹:۱۱

فاطمه بهشتی پور

بسیار ممنونم از راهنماییتون ? فقط من الان زغال در دسترس ندارم موقتا اشکالی نداره ریشه شویی رو انجام بدم و داخل آب قرار بدم و بعدا ذغال رو اضافه کنم ؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۲۳:۰۵:۱۴

کارشناس شماره ۱

نه ایرادی نداره .فقط زغال معطر نباشه .

۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۰۰:۲۹:۵۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@