پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امیرحسین ابراهیمی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۸۹

سلام وقت بخیر،من یه سانسوریا معمولی دارم و اول اونو تو یه محیط خیلی کم نور تقریبا بی نور گذاشته بودم و الان اونو تو یه محیط پر نور با نور غیر مستقیم گذاشتم اما سر دوتا از برگاش زرد شده و در مورد آبیاری هم هر‌ هفته یکبار بهش آب میدم میشه راهنمایی کنید که چه کاری بکنیم برگاش دوباره سبز بشه؟ممنون

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۰۹:۳۳:۴۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیقتر عکس گیاه رو ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۱۱:۴۷:۱۱

امیرحسین ابراهیمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۱۸:۱۶:۳۰

امیرحسین ابراهیمی

همینطور یکی از برگ ها این نقطه ها رو داره.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۱۸:۱۸:۰۱

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر بله گیاهتون دچار بیماری قارچی شده که حتما باید از قارچکش استفاده کنید سه بار به فاصله سه روز از قارچکشی که براتون تگ کردم استفاده کنید به شکل اسپری پاشی برگ و البته ابیاری رو با توجه به خشک شدن سطح خاک انجام بدید زمانیکه سه چهارم سطح خاک خشک بود ابیاری کنید و حتما چک کنید بین دو ابیاری از اضافی از زیر گلدون خارج بشه و زمان ابیاری اب روی برک ها ریخته نشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۰۳:۴۳:۳۳

امیرحسین ابراهیمی

پس هر سه روز یکبار روش این قارچکش رو اسپری کنم تا سه بار که میشه یه بازه نه روزه؟ بعد هر بار چقدر اسپری کنم و اینکه گلدونی که دارم عمیقه این مشکلی ایجاد نمیکنه یا توی یه گلدون کوچیک تر بزارم؟ فکر کنم بخاطر گرم بودن هوا خاکش زودتر خشک میشه ولی من صبر میکنم تا یک هفته بشه بعد آب بدم حالا اگر هفته ای دوبار بشه مشکلی ایجاد نمیشه؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۰۵:۲۱:۲۹

امیرحسین ابراهیمی

و یه سوال دیگه اونم اینکه فقط روی برگ زرد شده اسپری کنم یا همه برگ ها؟ اینم گلدونه.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۰۵:۳۰:۱۸

امیرحسین ابراهیمی

بعد میشه لطفا بگید چه نوع خاکی مناسبه چون خاکی که الان توش قرار داره آب دیر میره پایین.

۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۰۹:۰۳:۱۹

کارشناس شماره ۲

ببینید گلدون شما بیشتر از عمیق بودن مشکل دهانه بزرگ داشتن رو‌داره همین باعث میشه خاک اطراف گلدون همیشه مرطوب بمونه و از طرفی سانسوریا در گلدون های بزرگ دیرتر پاجوش میزنه پس گلدون کوچکتر براش بهتره برای استفاده قارچکش ترکیبی دکترپلنت سه بار به فاصله سه روز اسپری کنید و کمی هم با اب ابیاری بهش بدید به همه برگ ها اسپری کنید چون بیماری قارچی مسری هست و برای ابیاری اجازه بدید بیشتر از نصف خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و حتما زهکش باز باشه اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۵-۰۸ ۰۳:۰۶:۱۹

امیرحسین ابراهیمی

خب الان زمان مناسبی هست که اونو به یه گلدون کوچیکتر منتقل کنم؟ و اینکه برای کوددهی از چه نوع کودی استفاده کنم و چه نوع خاکی براش مناسبه؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۸ ۰۹:۴۹:۰۶

کارشناس شماره ۲

خیر الان فصل مناسب نیست بهتره اول پاییز اینکارو انجام بدید یااول بهار الان فصل تنش برای تعویض گلدون هست

۱۴۰۰-۰۵-۰۸ ۱۲:۲۴:۱۶

کارشناس شماره ۲

برای خاکش میتونید از ترکیب شن و‌ماسه و کمی ورمی کمپوست استفاده کنید یاازترکیب ماسه و‌پیت ماس،و‌پرلیت حتما لایه زیرین سنگریره بریرید که زهکشی رو بالا ببره و زیر گلدون ۵ سوراخ زهکش ایجاد کنید

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۰۰:۵۴:۳۵

امیرحسین ابراهیمی

باشه خیلی ممنون از توضیحات خوبتون⁦??⁩. همه رو انجام میدم و میام نتیجه رو میگم⁦☺️⁩

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۰۷:۰۴:۱۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله حتما نتیجه رو باهممون ازهمین تاپیک درمیون بزارید

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۱۰:۵۴:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@