پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نسترن خیرآبادی

تعداد سوال: ۶

ساکولنت لب ماتیکی ویژه

تعداد بازدید ۵۴۲

سلام وقت بخیر برگ‌های ساکولنت لب ماتیکی من شل شدن و انگار توشون آبه تا دیشب سالم بودن چند روز پیش به همه کاکتوسام کود ۱۲-۱۲-۳۶ دادم و من دوتا گلدون لب ماتیکی دارم اون یکی سالمه مشکل کجاست و باید چیکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۲۰:۳۰:۲۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری تون به چه صورت بوده ؟ و گلدان در چه محیطی قرار داره ؟ گیاه اصلی از بین رفته بهتره پاجوش ها اگر کاملا سالم هستند از گیاه جدا کرده و در گلدانی کوچکتر که حاوی خاک کاکتوس است بکارید .

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۲۱:۴۱:۴۶

نسترن خیرآبادی

تقریبا هر ۱۰ روز وقتی خاکشون خشک بوده کاملا زه کشی هم دارن گلدون ها همیشه سطح خاک رو یکم آب می‌دادم، دو سری آخر بیشتر آب دادم که خاک کاملا خیس شد و دفعه آخر تو آب کود ۱۲ ۱۲ ۳۶ هم بوده

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۲۱:۵۹:۲۹

نسترن خیرآبادی

محلشون هم تو خونه است آفتاب مستقیم نداره ولی نور بد نیست عصر تا شب هم نور مهتابی روشنه

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۲۲:۰۰:۵۲

کارشناس شماره ۱

اکثر ساکولنتها به نور زیاد و هوای تازه نیاز دارند . بهتره اگر تراس دارید ساکولنتها را به تراس و مکانی سایه منتقل کنید و در اوقاتی که هوا خیلی گرمه به سمپرویسوم ها و اچوریا ها و آئونیوم ها آب ندید چون دچار پختگی میشن .کوددهی را هه در زمانی که هوا خنکتر شد انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۲۲:۰۸:۳۴

نسترن خیرآبادی

من که سرخود تصمیم نگرفتم الان به گلدونام کود بدم از کارشناسای شما پرسیدم گفتند از بهار تا شهریور کود دهی کنید حالا شما یه چیز دیگه می‌گید ????

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۱۱:۳۷:۰۲

کارشناس شماره ۱

گیاه شما در اثر ابیاری و گرمای زیاد دچار پختگی شده نه کود دهی . گاهی اوقات گیاه در حال رشده و به کود نیازی نداره .اینکه خدمتتون عرص کردیم کوددهی انجام بدید برای گیاهانی بوده که رشدشون متوقف شده و یا ضعیف شده اند .سمپرویوم شما دو تا پاجوش هم داده پس نیاز چندانی به کوددهی نداشته حالا برای اینکه گیاه رو کامل از دست ندید پاجوشها رو جدا کنید و در گلدان جداگانه بکارید سعی کنید مکان نگهداری اش زیاد گرم نباشه و آبیاری رو در اوقات خنک روز و زمانی که خاک کاملا خشکه انجام بدید .سایز گلدون پاجوشها کوچیک باشه تا پاجوشها دچار پوسیدگی نشن .

۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۲۲:۴۶:۱۶

نسترن خیرآبادی

من یکی از بهترین‌تجربه های استفاده از مشاوره و خرید اینترنتی رو از سایت شما داشتم ،تو نظرسنجی هم گفتم و معرفیتونم کردم برای همین الانم لازم می‌دونم بهتون انتقاد کنم. اگر کسانی هستند که اینجا میان و پول(هرچند کم) پرداخت می‌کنند برای استفاده از مشاوره شما؛ به نظر من یه سری دلیل داره: علاوه بر علاقه‌مندی به گل و گیاه اگر گلدونی دارند که نحوه نگداریش رو نمی‌دوند؛ اولا نسبت به گیاهشون احساس مسئولیت می‌کنند و براشون اهمیت داره، دوما از تناقض در مطالبی که تو سایت‌ها و بلاگ‌ها و فروم‌های مختلف گذاشته می‌شه، خسته شدن و دنبال جایی می‌گردند که به عنوان مرجع بهش اعتماد کنند(که سایت شما اگر خوب عمل کنه می‌تونه اون مرجع باشه) ونیاز دارند بدونند که با متخصص این حوزه در ارتباطند و احتمالا موارد دیگه که شما بهتر از من می‌دونید و بررسیشون کردید یک نفر مثل من که هیچی از نگهداری گل و گیاه نمی‌دونه و یه تعداد گیاه رو هدیه گرفته و براش به شدت ارزشمندند، انتظارش از شما بالاست فکر می‌کنم بهتره که اگر سوالی ازتون پرسیده می‌شه تمام نکات رو بگید به هر حال ممنون بابت سایتتون و امیدوارم موفق باشید چون اصل کارتون ارزشمنده

۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۲۳:۲۴:۰۴

کارشناس شماره ۱

فرمایش شما کاملا درسته .ما به کاربران با توجه به پرسش و پاسخ هایی که انجام میشه راهکار ارائه میدیم .نگهداری بعضی گیاهان کمی مشکل هستش و همیشه پیشنهاد میکنیم که برای اینکه تلفات کمتری داشته باشن قبل از خرید گیاه و حتی هدیه دادن گیاه به عزیزانشان ، مشاوره بگیرن که با توجه به محیط و تجربه ی نگهداریشون از گیاهان مختلف و حتی وقت و زمانی که برای نگهداری از گیاهان میتونن اختصاص بدن ، گیاه مناسب برای خرید بهشون معرفی بشه . بهرحال گاهی اوقات حتی با راهنمایی هایی که ما انجام میدیم به دلایل مختلف مثل تغییرات اب و هوایی و یا نگهداری نامناسب متاسفانه گیاهان از بین میرن و این واقعا ناراحت کننده است . ما تمام تلاشمون رو میکنیم که به کاربران محیط مناسب و شرایط ایده آل برای نگهداری گیاهشون رو توضیح بدیم تا گیاهان ی که دارند کمتر دچار آسیب بشن .از حضور و لطفتون بسیار متشکریم و امیدواریم که بتونید اون دوتا گیاهچه رو نجات بدید و خبر خوبش رو هم به ما بدید .

۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۲۳:۴۵:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@