پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۲

پیاز گیاه اگزالیس ویژه

تعداد بازدید ۲۲۶

سلام من اگزالیسم رو دست کسی سپردم که متاسفانه بلد نبود نگهداری کنه و آب خیلی زیادی بهش داد طوری که الان خاکش خیلی مرطوبه و تمام برگاش هم شل شدن نمیدونم پیازش گندیده یا نه ولی به خاطر مرطوب بودن خاک حس میکنم گندیده میشه کاری براش کرد؟خواهش میکنم کمکم کنید این گیاه خیلی برای من مهمه

۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۲۱:۲۶:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا پیازها رو از خاک دربیارید و بشورید و عکس بفرستید

۱۴۰۰-۰۵-۰۷ ۲۲:۳۹:۲۲

کاربر

چندتا از برگاش هنوز محکمه اگر پیاز رو درآرم خراب نمیشه؟؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۸ ۰۸:۴۷:۲۹

کارشناس شماره ۱

اگه از سالم بودن پیاز اطمینان دارید نیازی به درآوردن از خاک نیست عکسش رو ارسال کنید تا ببینیم چه وضعیتی داره ممنون

۱۴۰۰-۰۵-۰۸ ۱۵:۳۰:۵۳

کاربر

از گندیده نشدن پیاز مطمئن نیستم اگر لازمه درمیارم فقط گفتم شاید اون چندتا برگ محکمش هم خراب شه شما فعلا ببینیدش به نظرتون چطوره؟لازمه از پیازم عکس بگیرم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۸ ۱۸:۳۱:۰۳

کارشناس شماره ۱

نیازی به دراوردن پیاز نیست برگها چون کاملا افتاده شدن و اسیب دیده هستن ترمیم نمیشن بهتره برگها را قطع کنید اما مقداری از دمبرگ را باقی بگزارید . گلدان را در مکانی با نور ملایم قرار بدید .اگر خاک گلدان سفت و متراکمه پیازها را خارج کنید و خاک را با اضافه کردن خاکبرگ سبکتر کنید و دوباره پیازها را بکارید مراقب باشید که پبازها عمیق کاشته نشن . ابیاری را زمانی انجام بدید که خاک گلدان نسبتا رطوبت را از دست داده باشه . به مرور گیاه برگ جدید خواهد زد . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۰۰:۱۰:۴۷

کاربر

نیازی نیست ویتامین یا کود خاصی بدم که سریعتر برگ جدید بده و حالش بهتر شه؟؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۰۸:۰۹:۰۴

کارشناس شماره ۱

میتونید از کود سه بیست برای برگزایی استفاده کنید اما چون گیاه در اثر تنش دچار این آسیب شده بهتره تا یکی دو هفته بهش کود ندید و بعد کوددهی رو با دوز کم شروع کنید . برای تقویت ریشه هم میتونید بهش کود بدید .لینک کودهایی که مناسب هستند رو براتون میزارم .فقط کوددهی رو از اواسط پاییز قطع کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کود برگ دهی کود تقویت ریشه
۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۲۳:۲۳:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@