پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

موسوی

تعداد سوال: ۱

پوسیدن ریشه های اورکیده ویژه

تعداد بازدید ۲۶۳

سلام من یه اورکیده دارم یک ماهی میشه نصف خاک گلدونش ریخه شد و گل تو گلدونش نصفه خاک داشت یک ماهی طول کشید تا خاک شو پیدا کنم امروز متوجه شدم بیشتر ریشه هاش خراب شده میخوام بدونم گلم بازم ریشه جدید در میاره و خوب میشه؟ظاهر برگ هاش خوبه و زرد نشده فقط ریشه نداره

۱۴۰۰-۰۵-۰۸ ۲۳:۱۳:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه و ریشه را ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۵-۰۸ ۲۳:۴۹:۲۶

موسوی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۱۰:۲۵:۰۳

کارشناس شماره ۱

گیاهتون اکثر ریشه هاش رو از دست داده اما نگران نباشید چون گیاه از لا به لای هر برگ توانایی ریشه زایی مجدد داره . اگر حتی به مقدار کم ، ریشه ی پوسیده روی گیاه هستش اونها رو هم جداکنید .گلدان رنگ روشنی را انتخاب کنید و داخلش خاک مخصوص ارکیده بریزید و گیاه رو روی خاک قرار بدید و خاک رو همیشه مرطوب نگه دارید .میتونید گلدان را روی جزیره قرار بدید تا گیاه دچار کمبود رطوبت نشه .ریشه ها برای رشد به نور نیاز دارند پس سعی کنید گلدان را در مکانی با نور غیر مستقیم و کافی قرار بدید . برای تقویت گیاه و ریشه زایی بهتر ، میتونید هر دو هفته یکبار به انتهای گیاه کود فسفر بالا اسپری کنید . البته میتونید گیاه را برروی تنگ شیشه ای که حاوی اب هستش هم ، قرار بدید تا ریشه دهی انجام بشه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود تقویت ریشه
۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۲۳:۳۶:۱۳

موسوی

من خاکی که تهیه کردم خرده چوب وخزه توش نداره.کوکوپیت و یه خاک مخصوص هستش ومن گیاه رو توش کاشتم.به نظر شما بازم برم خرده چوب بگیرم با خاک گلدانم اضافه کنم.من هر دوهفته یک بار هم به گلم کود گل دهی میدم.آیا خوبه براش؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۱۴:۳۰:۲۶

کارشناس شماره ۱

بله همون خاک ی که دارید هم میشه براش استفاده کرد اما ابیاری در این خاک کمی سختتر هستش چون اب رو تو خودش بیشتر نگه میداره بهتره خاکی باشه که کوکوچیپس داشته باشه چون زهکشی مناسبتری داره و البته بهتره که در ترکیب خاک ارکیده تکه های زغال هم وجود داشته باشه .باید مراقب باشید که خاک گلدان زیاده از حد خیس و غرقآبی نباشه و بیشتر با اسپری کردن رطوبت محیط اطراف گیاه را تامین کنید . بله کود گلدهی تون اگه فسفر بالا باشه براش خوبه چون فسفر هم باعث توسعه ریشه و هم گلدهی میشه .اما اگر کود پتاس برای گلدهی بهتون داده باشن ، در ریشه زایی تاثیر چندانی نداره و بهتره بهش کود فسفر بالا بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۲۱:۵۵:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@