پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حوریه کلاته

تعداد سوال: ۱

سلام بونسای افرا دارم دچار نوک سوزی برگ شده است درحیاط محیط سایه بود تازه منتقل کردم داخل خونه راهنمایی کنید ویژه

تعداد بازدید ۴۷۲

تازگی عبار پاشی هم میکنم اما برگ نمیده برگهای قدیمی هم نوکش سوخته

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۰۰:۵۵:۳۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید و بفرمایید که تو گرمای شدید قرار داشته ؟ و نحوه ی آبیاری به چه صورت و چه مقدار هستش ؟ متشکرم

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۰۱:۰۲:۲۵

حوریه کلاته

بله در حیاط البته هوا هم گزم بود

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۰۸:۵۶:۳۲

حوریه کلاته

ابیاری هر وقت خاک گلدان مرطوب کم هست. وزیر گلدانی رو شن درشت ریختم مقداری اب داره

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۱۱:۰۴:۳۲

کارشناس شماره ۱

افرا ها معمولا زمانی که هوا خیلی گرم هستش به مرور برگها رو از دست میدن چون اصولا افراها گیاهانی هستند که در هوای خنک شادابترند . افراها در فصول پاییز و زمستان خزان میکنند و در بهار دوباره جوانه زده و سبز میشن . فعلا بهتره گلدان را در مکانی قرار بدید که فقط آفتابِ صبح تا ظهر را داشته باشه و ظهر به بعد در سایه قرار بگیره . آبیاری را غروبها انجام بدید و گیاه رو سیراب کنید .به گیاه خشکی بیش از حد ندید . الان دیگه گیاه رشد چندانی نداره و اوج جوانه دهی و برگزایی در فصل بهار هستش . ایا بهش کود هم میدید ؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۲۳:۵۲:۴۷

حوریه کلاته

نه کودی بهش ندادم

۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۰۰:۰۱:۴۰

حوریه کلاته

چه کودی مناسبه براش تهیه کنم ویه سوال دیگه گل یاس رازقی هم دارم تو حیاط محیط نیم سایه وافتاب هست رشد نمیکنه

۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۰۰:۰۶:۴۸

کارشناس شماره ۱

افرا از زمانی که شروع به برگزایی میکنه بهش کود کلات آهن بدید . هر دو هفته یکبار تا زمانی که هوا خنکه کوددهی رو انجام بدید . به محض گرم شدن اوا کوددهی رو قطع کنید . در اوایل فصل رشد هم میتونید یکبار بهش کود اوره یا کودهای نیتروژن دار بدید .

۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۲۱:۵۸:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@