پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سیمین شاهور

تعداد سوال: ۱

در خصوص شلفرا ویژه

تعداد بازدید ۴۲۵

سلام ، در اداره در گوشه اتاق به مدت ۱۱ سال گلدان شلفرا شاداب و سر حال بود مشکل نداشت و در این مدت خاک و گلدان اصلا دست نزدم تا امسال که هوا گرم و ساعات کاری تا ۱۳ شد . اول گفتم شاید بخاطر اب زیاد به جای سه روز یکبار ۶ روز یکبار اب دادم تاثیر نداشت و احتمال دادم شاید گرما باعث شد چون اتاق می بندیم تا روز بعد که سرکار بیاییم . برای همین پنجره که رو برو ش هست باز گذاشتم فقط الان نمیدونم باید چکار کنم نگرانم دیر شده باش و مثل قبل شاداب نشود ۱۱ سال مراقبش بود و از باغبانی اطلاعی ندارم لطفا بفرمایید چکار کنم .

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۱۵:۳۳:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .آیا این مشکل به یکباره برای گیاه پیش اومد ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۰۰:۰۰:۱۹

سیمین شاهور

بله ،الان اب از دوشنبه بهش ندادم گفت بخاطر اب زیاد نباش عکس امروز فرستادم رنگ ساقه در عکس مشخص است نسبت به عکس قبلی مقایسه کنید شرایط بهتر شد یا نه .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۰۷:۳۸:۱۵

کارشناس شماره ۱

عکس دوم ارسال نشده . لطفا دوباره بفرستید اگر بازهم ارسال نشد از طریق واتس اپ بفرستید . عکس و نام کاربری را به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ میتونید ارسال کنید .

۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۲۱:۴۴:۱۲

کارشناس شماره ۱

گیاهتون باید بصورت منظم ابیاری بشه و در محیطی با دما و شرایط یکنواخت قرار بگیره . الان که مدت زمانیه بهش اب ندادید ایا خاک گلدان هنوز خیس و مرطوب هستش ؟ ایا ساقه نرم هم شده ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۱۲:۵۴:۰۳

سیمین شاهور

خاک گلدان تا یک سانت خشک هست و ساقه نرم نیست تو عکس مشخص پایین ساقه برنگ خاکی شد این عادی هست

۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۱۴:۳۳:۵۷

کارشناس شماره ۱

تغییر رنگ ساقه زمانی که ساقه سفت و محکمه ، به دلیل گرما و رطوبت کم و یا ابیاری کم هستش . گلدان را به مدت ۱ ساعت در ظرف آب قرار بدید و نتیجه ی کارتون رو اطلاع بدید متشکرم

۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۲۳:۳۴:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@