پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا حبیبی

تعداد سوال: ۳

قارچی شدن سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۶۳۵

سلام وقتتون بخیر، چندتا سانسوریا داشتم که قارچی شده بودن، طبق راهنمایی های کارشناسان از قارچ کش استفاده کردم هم بصورت آبیاری هم اسپری، خاکش رو هم عوض کردم،آبیاری رو هم منظم انجام دادم باوجود اینکه قارچ از بین رفته ولی برگهای بلک گلد از قسمت وسط رو به زردی رفته احساس میکنم داره از دست میره،برگها اصلا شل یا افتاده نیست محکم هستن ولی یکم حالت چروک و زردی دارن همونطوری که تو تصویر مشاهده می‌کنید میخوام بدونم این درست میشه تا چند روز آینده یا اینکه از دست میره؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۲۲:۲۱:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا برگی که آسیب دیده ترمیم نمیشه و ممکنه از بین بره اما زودتر از موعد جداش نکنید چون در اطرافش پاجوش میزنه . مثل عکسی که براتون میفرستم .

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۲۳:۱۳:۴۴

کارشناس شماره ۱

این تصویر سانسوریایی هستش که به بیماری قارچی مبتلا شده بود و از وسط دیگه برگ نمیزد اما از کنار برگ ، پاجوش رشد کرده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۲۳:۱۶:۵۲

زهرا حبیبی

تعداد سوال: ۳

ممنونم از راهنماییتون یه سوال دیگه داشتم، سانسوریا های من به یکباره همگی دچار قارچ شدن که خداروشکر برطرف شد، از این به بعد چه اقداماتی لازمه که دوباره مبتلا نشن، چه کارهایی برای پیشگیری باید انجام بدم؟ آیا درسته که ماهی یکبار از قارچ کش استفاده کنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۲۳:۳۷:۱۱

کارشناس شماره ۱

گیاهان زمانی به قارچ مبتلا میشن که محیط برای رشد قارچ مساعد باشه .رطوبت بالا ، غبارپاشی در زمانی که نور و گرما و سرما زیاد هستش ، آبیاری در زمان نامناسب و تهویه ی نامناسب محیط ، افراط در آبیاری و استفاده از خاک نامناسب ، نوسان دمای محیط از جمله عواملی هستند که باعث بروز بیماری قارچی میشن . استفاده از قارچ کش بهتره در اول بهار و اول پاییز باشه و نیازی به ماهی یکبار قارچ کش زدن نیست .اگر محیط و عواملی که بیان شد کنترل بشه گیاه به قارچ مبتلا نمیشه .

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۲۳:۵۸:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@