پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اکرم رستمی

تعداد سوال: ۱

لکه برگ وخشک شدن نوک برگ ویژه

تعداد بازدید ۶۰۹

سلام گیاه دارسنادارم ۴ ساله خریدم نوک برگها خشک میشن وجدید لکه زرد روی برگها دیدم وانگار مثل اول برگها رنگشون سبز کم رنگ شدن .چند وقته پیش دیدم خاک روی گلدون زرد رنگ بود

۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۱۳:۰۰:۱۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیقترلطفا عکس گیاه رو ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۱۳:۰۹:۳۶

اکرم رستمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۱۴:۱۱:۵۴

اکرم رستمی

سلام چه کودی برای دراسنا برای رشد استفاده کنیم

۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۲۲:۱۳:۲۶

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر قبل از کوددهی اول باید بیماری گیاهتون برطرف بشه زمانی که گیاه بیمار هست بهش کود ندید . این لکه های زرد بعد از مدتی قهوه ای میشن؟ یاهمینطور زرد هستند؟ و نور مستقیم خورشید بهشون میخوره؟ از اب شیر برای ابیاری استفاده می کنید؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۰۱:۵۵:۴۴

اکرم رستمی

سلام این لکه زرد تازگی شده رنگ برگها سبز پر رنگتر بود الان کم رنگ رنگ شده هر کی میبینه میگه انگار داره زرد میشه.نوکشونم سوخته انگار.اب شیر استفاده میکنم اما ابی که چند وقت مونده میریزم.نور هم نور خونه ما خیلی کم فقط صبح زود کمی افتاب میتابد چون پنجره ما سمت شمالیه افتاب خیلی کم میتابد تابستانها فقط ساعت ۷ .حدود یک ساعت افتاب خیلی کم پشت شیشه رو گیاه میفته

۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۰۷:۰۹:۱۶

کارشناس شماره ۲

بله نور مستقیم نیاز نداره و گیاهتون هم دچار کمبود مواد غذایی هست هم نیاز به قارچکش/باکتری کش داره مثل سموم مسی که بردوفیکس یک نمونه از این قارچکش ها هست سه بار به فاصله ۱۰روز روی برگ اسپری کنید و بعد از دوره ی درمان کوددهی باسد شروع بشه با کودکامل و اسید هیومیک دوماه یکبار اسید هیومیک بدید و‌ماهی یکبار کودکامل که براتون لینکشو‌میزارم و البته رطوبتشو باید بالاببرید با روش ساخت جزیره میتونید اینکار رو انجام بدید اگر با این روش اشنایی ندارید بفرمایید تا راهنمایی کنم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۱۱:۱۹:۱۱

اکرم رستمی

ببخشید یعنی اصلا افتاب رو برگ نتابه ؟ یعنی شما میگید پرده رو بکشم ؟ جزیزه رو لطف میکنید بگید چطور درست کنم .وایا رطوبت زیاد باعث قارچ نمیشه؟ ویه سوال دیگه چطور بفهمم گیاه به اب احتیاج داره ؟ واینکه قیمت این قارچ کش و کود که فرستادین چنده؟ وشما ارسال هم میکنید؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۱۱:۳۴:۴۷

کارشناس شماره ۲

بله اصلا نور مستقیم روی برگ ها نباشه خصوصا در این فصل که تابش خورشید بیشتره بله حتما براتون جزیره رو توضیح میدم: یک زیر گلدونی سه سایز بزرگتر از گلدونتون انتخاب کنید داخلش سنگ بریزید و نصف ارتفاع سنگ ها اب بریزید و گلدون رو روی سنگ ها قرار بدید مراقب باشید اینقدر اب نریزید که انتهای گلدون با اب در تماس باشه و هرزمان سطح اب تبخیر شد اب اضافه کنید این رطوبت برای گیاهتون هیچ مشکلی نداره عکسشو براتون میزارم که ملموس تر باشه و قارچکش در سایت قیمتش هست برای اطلاع از نحوه سفارش محصولات لطفا به این شماره پیام بدید 09375642158

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۰۰:۲۲:۲۲

کارشناس شماره ۲

رطوبت زیاد خاک و ابیاری نامنظم میتونه باعث قارچ و پوسیدگی ریشه بشه برای اینکه از این اتفاق جلوگیری کنید هر زمان حدود یک سوم سطح خاک خشک بود ابیاری کنید ( با یک سیخ چوبی میتونید رطوبت رو اندازه بگیرید) و تا اندازه ای اب بدید که چند قطره اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه

۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۰۰:۲۱:۲۶

اکرم رستمی

سلام ممنون از شما.این جزیره رو برای گیاه سانسوریا.شفلرا وگیاه یشم .یشم خرفه ای وکاج مطبق میشه درست کنم ؟یا رطوبت برای این گیاهان لازم نیست ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۰۰:۴۲:۲۵

کارشناس شماره ۲

ببینید گیاهانی مثل سانسوریا خرفه ای زامیفولیا ساکولنت ها کاکتوس ها نیاز به رطوبت نداره و جزیره نیاز ندارن همون رطوبتی که از کنارهم قرار گرفتن گلدون ها میگیرن کافیه

۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۱۱:۳۵:۵۶

اکرم رستمی

ببخشید یه کود برای گیاه سانسوریا ویشم خرفه ای مگید .همینطور برای رشد کاج مطبق

۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۱۲:۱۶:۵۱

کارشناس شماره ۲

برای سانسوریا از کود فسفر بالا و پتاسیم بالا به تناوب استفاده کنید یعنی اول ماه پتاسیم بالا و 14ام ماه فسفر بالا رو بهش بدید الان براتون لینکشو میزارم و برای یشم هم از پتاسیم بالا ماهی یکبار میتونید استفاده کنید و برای کاج مطبق دوماه یکبار کود اهن و البته ماهی یکبار کود کامل سه بیست مناسبه و از اسید هیومیک دوماه یکبار برای همه گیاهاتون استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۰۱:۱۳:۴۹

اکرم رستمی

سلام خسته نباشید من به گیاه دارسیناقارچ کش زدم همینطور گفتین الان بعد از ۱۰ روز هنوز لکه زرد روش هست .و برگها که روش لکه زرد بود مثل سوخته شده .و برگهای بالایی هم از بالا اویزونتر شدن . حالا چکار کنم .درضمن کود رو گفتین کی شروع کنم .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۲۰:۳۸:۴۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر تا زمان درمان کامل کوددهی شروع نشه و عکس گیاهتون دریافت نشد به واتسپ این شماره 09183161028 ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۲۲:۱۴:۲۰

اکرم رستمی

سلام خسته نباشید عکس دارسینا رو دیدن عکس سم فرستاده بودم دو بار زدم تا حالا .هنوز از این لکه کوچک زرد روی برگها هست به نظر شما باز استفاده کنم از این سم یا سم دیگه بگیرم ..واینکه چند روز از سم زدن باید بگذره گیاه خوب شد چند روز دیگه کود بزنم بهش .واینکه شما گفتین برای گیاه یشم و سانسوریا کود پتاس و۲۰۲۰۲۰ بزنم الان کو د ۲۰۲۰۲۰ را به سانسوریا ویشم خرفه ای زدم .کود پتاس را کی بزنم .ممنونم از شما

۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۱۴:۵۸:۰۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر میتونید از قارچکش بردوفیکس استفاده کنید و معمولا بعد از دوبار سم پاشی به فاصله ۱۰ روز لکه ها متوقف میشن و نهایتا سه بار قارچکش استفاده میشه البته شرایط نگهداری هم باید رعایت بشه مثل ابیاری منظم تهویه خوب باز بودن زهکش عدم غبار پاشی برگ تا زمان درمان قارچ و کوددهی یک هفته تا ده روز بعد از درمان (متوقف شدن کامل لکه ها) انجام بشه

۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۱:۱۰:۴۴

اکرم رستمی

سلام خسته نباشید چند روز بعد از سم زدایی برای بیماری قارچی میشه به گیاه دارسینا ‌کود بدم برای رشدش

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۱۲:۴۲:۱۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بعد از متوقف شدن لکه های قارچی و یک هفته بعد از اخرین مصرف دز سم میتونید کوددهی را شروع کنید

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۱۴:۲۶:۲۸

اکرم رستمی

یک دنیا تشکر از راهنمایتون.سه بارتا حالا زدم اما هنوز همون لکه های قارچی روبرگها هستن ولکه ها از بین نرفتن .سم رو به برگ وخاک میدادم اما هنوز رو برگها قارچ داره .چکار کنم .ایا بازم سم بزنم یا کود بدم.

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۱۵:۰۷:۵۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم. بله ببینید لکه ها ازبین نمیرن کلا هر لکه ای که روی برگ ایجاد بشه دیگه احیا نمیشه فقط با درمان میتونید از پیشروی لکه جلوگیری کنید و لکه بزرگ نمیشه

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۰۱:۱۹:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@