پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آزاده سلطانی

تعداد سوال: ۱

بنسای میخک ویژه

تعداد بازدید ۴۲۷

سلام وقت بخیر.من از خرداد ماه یه بنسای میخک هدیه گرفتم که اوایل از داخل خاک هزارپا خارج میشد و حشرات سفید و مشکی خیلی ریزی هم داخل خاک بود طبق راهنمایی فروشنده با استفاده از سم سایپرمترین 10% هزارپاها از بین رفتن اما همچنان این حشرات خیلی ریز داخل خاک هستن ابیاری هم هفته ای یک بار بود و داخل منزل با استفاده از نور محیط نگهداری میکنم اما دیدم برگها قهوه ای رنگ شدن و بعضی از برگها ترک خوردن انگار که مجدد پیگیری کردم و فروشنده گفتن 1 روز در میون آبیاری کنم اما این مشکل هنوز هست و داره بیشتر هم میشه خاک هم مرطوبه و به نظرم 1 روز در میون زیاد میشه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۱۳:۴۸:۱۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله یک روز درمیون خیلی زیاده دقیقا بخاطر رطوبت بالای خاک حشرات دووم میارن شمابین دوابیاری بزارید سطح خاک حدود ۳ سانت خشک بشه ( بایک چوب بستنی میتونید چک کنید) و حتما زهکشش هم چک کنید ببینید خوبه؟ بعد هرابیاری اب اضافی خارج میشه؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۱۴:۰۷:۳۹

آزاده سلطانی

بله بعد از آبیاری آب اضافی خارج میشه اما در مورد دما و نور این گیاه هم لطفا راهنمایی بفرمایید من داخل منزل و با شرایط نور محیطی نگهداری میکنم مشکلی نداره؟و اینکه برای از بین بردن این حشرات باید چیکار کنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۱۵:۳۲:۰۷

کارشناس شماره ۲

ابیاری تون رو کمتر کنید حتما اجازه بدید حدودسه سانت سطح خاکتون بین دوابیاری خشک بشه تا کمی حشرات کنترل بشن و برای ازبین بردن کاملشون از سم دیازینون استفاده کنید این گیاه به نور خوب فیلتر شده نیاز داره نور پنجره جنوبی براش مناسبه البته اگر غیر مستقیم باشه و تهویه خوب میخواد یعنی حداقل یک ساعت در روز بهش هوای تازه برسه و دمای متوسط اتاق(25 درجه) بهترین دما براش هست. اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۰۰:۳۰:۲۸

آزاده سلطانی

لطفا طریقه مصرف این سم هم بفرمایید و چند بار باید استفاده شه؟و اینکه این گیاه به غبار پاشی هم نیاز داره؟برای پاک کردن برگ های گیاه از گرد و غبار چه چیزی بهتره استفاده کنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۰۱:۰۹:۲۴

کارشناس شماره ۲

ببینید ساخت جزیره روش بهتری برای تامین رطوبت گیاهتون هست ولی غبار پاشی هم اگر با اب تصفیه یا اب جوشیده که 24 ساعت راکد مونده و از فاصله یک و نیم متری باشه اشکالی نداره و اسیب نمیزنه برای پاک کردن برگ ها میتونید از یک دستمال نیمه مرطوب استفاده کنید و هفته ای یکبار برگ هارو پاک کنید سم دیازینونی که ما داریم سه بار به فاصله سه روز به گیاهتون اسپری بشه . کمی هم به خاکتون بدید . البته هر سمی که استفاده میکنید قبلش به دستور گفته شده روی سم دقت کنید اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۰۱:۱۱:۱۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@