پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

صفا رفیقدوست

تعداد سوال: ۱

زرد و پژمرده شدن برگ های بابا ادم ویژه

تعداد بازدید ۲۵۶۶

سلام. بابا آدم دارم.تازه خریدم. 3 روز پیش. از گلدان معمولی در آوردم و داخل گلدان سفالی گذاشتم با خاک برگ کامل و مقداری خیلی کم کود قاطی کردم و یک بند انگشت روش خاک سیاه رنگ ریختم. اسم خاک رو یادم نیست. مغازه دار گفت برای این که حشره نشینه اینو بالا بریز

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۱۹:۳۷:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .باباآدم خاکش باید بافتی متوسط داشته باشه لطفا بفرمایید چه کودی قاطی خاکش کردید ؟ کود حیوانی ؟؟؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۲۳:۱۶:۵۲

صفا رفیقدوست

ورمی کمپوس

۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۲۳:۲۶:۳۰

کارشناس شماره ۱

گیاهتون دچار تنش شده . بهتره برگهای گیاه رو قطع کنید تا زودتر برگ جدید بزنه . خاک گلدان را هم با اضافه کردن کمی خاک باغچه ، اصلاح کنید . چون به خاک ورمی کمپوست اضافه کردید فعلا از هیچ نوع کود و یا ماده ی شیمیایی دیگه استفاده نکنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۲۳:۴۱:۳۰

صفا رفیقدوست

برگ رو دقیقا از جایی که به ساقه وصل شده قطع کنم؟ اون خاکی که یک بند انگشت فقط بالا ریختم رو دوباره بریزم؟ (خاک سیاهه، اسمش یادم نیست)

۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۰۰:۰۰:۱۰

صفا رفیقدوست

پس با این اوصاف خاکش میشه شامل خاک باغچه و خاک برگ و همون مقدار ورمی کمپوست، درسته؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۰۰:۴۸:۰۱

کارشناس شماره ۱

بله ترکیب خاکش خاکبرگ و خاکباغچه ی سبک و کمی ورمی کمپوست باشه .خاک رو کاملا مخلود کنید بعد گیاه رو توش بکارید .تو عکس هم علامت زدم از کجا برگ رو قطع کنید .اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۱۲:۵۳:۳۵

صفا رفیقدوست

من گیاه رو که خریده بودم و داخل گلدان پلاستیکی بود، تا همین جا تو خاک بود، آیا نیاز هست اون قسمت پیازش رو هم زیر خاک ببرم؟ یا در همین قدر زیر خاک باشه؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۱۳:۱۹:۰۴

کارشناس شماره ۱

اگر تا همینجا تو خاک بود ، مشکلی نیست . چون در نهایت باباادم به گیاهی تنه دار تبدیل میشه .

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۰۰:۳۸:۲۹

صفا رفیقدوست

سلام. کارهایی که گفتین رو انجام دادم. ولی متاسفانه پژمرده تر شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۲:۴۷:۱۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . لطفا گیاه رو از خاک دربیارید و مدتی تو اب نگه دارید البته قبل از قرار دادن در اب ، ریشه را کاملا بشورید و اگر پوسیدگی و آسیب دیدگی وجود داره قسمتهای آسیب دیده رو جدا کنید و بعد گیاه رو تو آب قرار بدید .آب رو هرروز تعویض کرده و یک تکه زغال در اب قرار بدید . تا زمانی که گیاه برگ جدید نزده بزارید داخل اب بمونه فقط دقت داشته باشید که قسمتی از گیاه که در اب قرار میگیره کاملا سالم و سفت باشه و هیچ نرم شدگی یا پوسیدگی نداشته باشه .

۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۲۱:۴۵:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@