پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نیلوفررشیدی

تعداد سوال: ۱

زردوکوچک شدن گل باباآدم ویژه

تعداد بازدید ۹۷۵

سلام خسته نباشید حدود ۶ماه پیش گل باباادم گرفتم وبرگها درشت وسرحال بودن الان حدود ۱ماهه برگها زرد شده وبرگ های جدید فوق العاده کوچیک شده وسریع برگها آویزون میشه نور گیاه خوب هستش حدودا هفته ای دوبار آبیاری میشه روی برگها کنه تارعنکبوتی به مقدار خیلی کم دیدم دومرتبه سم کنفیدور زدم ولی بازم کنه خیلی کم میبینم هردوهفته هم باکود تقویتی تقویت میکنم دستگاه بخور سرد هم گزاشتم ولی گل وضعیت مناسبی نداره ممنونم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۸:۴۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زهکش زیرگلدونتون بازهست؟ و جنس گلدونتون رو میفرمایید چی هست؟ سفالی هست؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۲:۳۵:۴۴

نیلوفررشیدی

بله زهکشی مناسبه وگلدون سفالی هستش

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۷:۲۲

نیلوفررشیدی

برگهابه شدت آویزون شده ونازک ودارن زرد میشن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۳:۰۰:۱۹

کارشناس شماره ۲

اول از همه امروز به مدت ۲۰ دقیقه گلدون‌رو دریک تشت اب قرار بدید پشت برگ هارو با یک پنبه آغشته به الکل رقیق پاک کنید و‌ بفرمایید اخرین بار چند روز قبل کنفیدور استفاده کردید؟ و ابیاری هم زمانی که حدود سه سانت سطح خاک خشک بود انجام بدید و تا اندازه ای آب بدید که چند قطره اب از زیر گلدون خارج بشه چون گلدون بزرگ هست کم آبی و سیراب نشدن هم میتونه باعث تنش گیاه بشه و برگ های گیاه به طرفین متمایل بشن

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۴:۱۶:۲۰

نیلوفررشیدی

سم رو حدود یک هفته پیش استفاده کردم واینکه گلدون کامل داخل تشت آب باشه؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۴:۲۸:۰۹

کارشناس شماره ۲

نه نه حدود یک چهارم گلدون در تشت اب باشه یعنی تشت اب رو تا نصفه پر کنید و گلدون رو در تشت قرار بدید . اجازه بدید 3 روز دیگه بگذره که فاصله دو سم پاشی 9 روز بشه بعد با کنه کش ابامکتین سم پاشی انجام بدید

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۸:۰۶:۳۶

نیلوفررشیدی

ممنونم لطف کردین ایشالله که درست میشه??

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۸:۲۸:۰۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم روند بهبود رو از همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۸:۳۲:۳۹

نیلوفررشیدی

باسلام گلدون رو ۲۰ دقیقه درآب گزاشتم وپشت برگهارو با الکل رقیق تمیز کردم فعلا برگهد همونطور آویزون هستش زمانی که گلدون رو برداشتم که داخل وان اب بزارم زیر گلدون دوتا هزارپادیدم امکانش هست ضعف گل به این خاطر باشه چون حدود دوهفته پیش توی گلدون کرم وهزارپا زیاد دیدم وخاک رو عوض کردم ولی الان مجدد دوتا هزارپای بزرگ ازگلدون خارج شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۴ ۱۱:۰۹:۲۸

کارشناس شماره ۲

بله هزار پا میتونه بعد از تغذیه از منابع غذایی خاک به ریشه ها حمله بکنه و اسیب بزنه برای کنترلش از سم دیازینون استفاده کنید و ببینید خاکتون بیشترش خاک برگ هست؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۵-۱۴ ۲۳:۳۰:۵۱

نیلوفررشیدی

بله خاک برگه سم رو چجوری استفاده کنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۴ ۲۳:۴۸:۰۴

کارشناس شماره ۲

خاک برگ باعث این هزارپا و کرمهای خاک میشه معمولا این خاک الوده هست و زمانیکه استفاده میشه باید حتما با قارچکش و افتکش ضدعفونی بشه سمی که استفاده میکنید طبق دستور نوشته شده روی بسته پیش برید شرکت های مختلف دستور استفاده متفاوت دادند

۱۴۰۰-۰۵-۱۴ ۲۳:۵۰:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@