پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نگار غفاری

تعداد سوال: ۱

گل ارکیده ویژه

تعداد بازدید ۲۴۴

سلام گل ارکیده من دچار پژمردگی شده و برگش هم حس گویا یک کم زرد شده، خیلی هم علاقه عجیبی بهش دارم، واقعا نمیدونم چکار کنم که سرحال بشه، ممنون میشم کمکم کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۲:۵۱:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا زردی برگهای ارکیده و بیحالی گیاه مربوط به دما و آبیاری است .ارکیده گیاهی رطوبت دوسته اما از طرفی افراط و تفریط در آبیاری و رطوبت بالا هم مشکلاتی رو برای گیاه ایجاد میکنه .اگر میخواهید گلها دوام بیشتری داشته باشند بهتره گلدان را در مکان خنکتری قرار بدید . نکته ی دیگه اینکه ریشه های ارکیده به هوای تازه و نور نیاز دارند و بهتره ارکیده در گلدانهای رنگ روشن نگهداری شود تا ریشه ها به اندازه ی کافی نور دریافت کنند .خاک گلدان چه ترکیبی هستش ؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۷:۰۵:۴۵

نگار غفاری

ممنون از پاسخگویی تون، نور غیر مستقیم الان دریافت میکنه، آبیاری هم یک روز درمیون انجام میدم، شاخه و برگش رو هم اسپری میکنم، آیا زیاده؟ و اینکه گلدونش رو تعویض کنم؟ حقیقت خاکش رو دقیق نمیدونم چیه چون هدیه گرفتم از این خاک های مخصوص ارکیده است گویا

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۷:۱۲:۳۶

کارشناس شماره ۱

لطفا این پوکه ها رو از روی سطح خاک کنار بزنید تا خاک زیر آن مشخص بشه بعد برام عکس بفرستید لطفا

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۲۱:۵۹:۵۴

نگار غفاری

زیر پوکه‌ها توی گلدون دوتا گلدون دیگه هست که ارکیده‌ها توی اون قرار گرفتند، اون قسمت خاکش شبیه تکه‌های چوب قهوه‌ای رنگ و نرم هستش

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۲۲:۰۸:۱۶

نگار غفاری

این همون خام شبیه چوب های قهوه‌ای رنگ که خدممتون گفتم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۲۲:۱۲:۰۳

نگار غفاری

به این صورت هست

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۲۲:۱۳:۳۶

کارشناس شماره ۱

درسته خاکش موردی نداره بهتره اون گلدان داخلی که احتمالا رنگش روشن هست رو از گلدان اصلی بیرون بیارید و گیاه رو به اینصورت نگهدارید تا هم تهویه ی محیط اطراف ریشه به درستی انجام بشه و هم ریشه ها نور ببینند .

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۲۳:۳۷:۴۶

نگار غفاری

حتما ممنونم، آبیاری‌اش رو هم میشه بگید به چه صورت انجام بدم؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۳ ۰۸:۰۲:۴۴

کارشناس شماره ۱

آبیاری رو بهتره زمانی انجام بدید که سطح خاکش کمی خشک شده باشه تو آبیاری بسیار دقت کنید چون هم آبیاری کم به گیاه صدمه میزنه و هم آبیاری زیاد

۱۳۹۹-۰۶-۰۳ ۱۶:۴۷:۰۶

نگار غفاری

ممنون از راهنمایی هاتون

۱۳۹۹-۰۶-۰۴ ۱۰:۵۴:۱۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@