پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پریسا

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و ریختن برگ و عدم رشد گیاه بنجامین ابلق ویژه

تعداد بازدید ۵۳۲

سلام. گل بنجامین ابلق دارم.پراز حشرات بود،خاک و گلدونش رو عوض کردم، دو مرتبه با سم مالاتیون خاک و برگش رو سم پاشی کردم ولی نتنها حشراتش از بین نرفتن، برگ هاش زرد میشن و میریزن، گل اصلا رشد نداره، لطفا راهنمایی کنید گلم حالش خوب نیست

۱۴۰۰-۰۵-۱۴ ۱۶:۴۹:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید کدوم شهر تشریف دارید و از چه خاکی استفاده کردید و چقدر به گیاه اب میدید ؟ لطفا عکس گیاه رو هم ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۵-۱۴ ۲۳:۲۹:۵۱

پریسا

خاکش شامل پیتماس،پریلین، کوکوپیت بود. هفته ای دوبار آب میدم، یکروز درمیان هم غبارپاشی میکنم

۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۱۱:۲۳:۳۷

پریسا

من ساکن رشت هستم. عکس میفرستم ولی نمی‌دونم به دستتون میرسه یا نه. لطفا راهنماییم کنید لطفا

۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۲۳:۴۰:۴۴

کارشناس شماره ۱

متاسفانه عکس تون ارسال نشده .لطفا عکس رو به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید متشکرم .

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۰۰:۰۶:۲۷

کارشناس شماره ۱

گلدان از نظر نور چه وضعیتی داره ایا نور کافی بهش میرسه ؟؟ ایا براتون امکان داره که گلدان را در فضای آزاد و در مکانی کاملا سایه قرار بدید ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۰۰:۰۸:۰۲

کارشناس شماره ۱

خاک گلدان را تعویض کنید و از مخلوط خاکباغچه و خاکبرگ به نسبت ۱ به ۳ استفاده کنید .گلدان را در هوای آزاد و در محیطی کاملا سایه قرار بدید و هرزمان خاک گلدان نسبتا خشک بود بهش از بالا اب بدید طوری که هم گیاه شسته بشه و هم سیرآب بشه . سعی کنید سایز گلدان بزرگ نباشه و متناسب با ریشه ی گیاه باشه .چهار هفته بعد از تعویض گلدان ، گیاه را با هیومیک اسید ابیاری کنید اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۲۱:۵۴:۱۱

کارشناس شماره ۱

ممنون بابت ارسال عکسها

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۲۱:۵۴:۳۹

پریسا

غبار پاشی نکنم؟ فقط وقتی خاکش خشک بود، بهش آب بدم؟ کود سه بیست ندم؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۲۱:۵۹:۱۶

کارشناس شماره ۱

نه فعلا کود ندید چون گیاه دچار تنش شده ممکنه واکنش منفی نشون بده و چون گیاه ضعیف شده افات شیوع پیدا کنند . در زمان ابیاری چون اب رو از بالا میریزید نیازی به غبارپاشی فعلا نداره .

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۲۲:۱۷:۱۵

پریسا

ممنونم از شما. من یک گیاه بنجامین آمستل هم دارم، خداروشکر سر حاله ولی روی برگاش لک افتاده، برای اون هم میشه لطفاً راهنمایی کنید یا مجددا باید حساب رو شارژ کنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۲۲:۵۹:۴۰

کارشناس شماره ۱

بله عکسش رو بفرستید

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۰:۰۳:۱۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@