پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا نظری

تعداد سوال: ۱

حدود ۱۰ ساله که یک بونسای دارم و شرایط خوبی داشت حدود ۲ یا ۳ هفته ست به شدت برگ هاش زرد میشه و بعد حالت خشک و میریزه تقریبا دیگه داره کچل میشه چیکار باید بکنم لطفا راهنمایی کنید ممنون ویژه

تعداد بازدید ۳۹۲

هفته ای دو تا سه بار آبیاری می کنم و یک روز درمیان هم اسپری آب می پاشم تا الان هیچ مشکلی نداشته الانم فقط برگ هاش داره زرد میشه و میرزه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۰۰:۲۴:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید اخرین باری که گلدان را تعویض کردید کی بود ؟ دمای محیط نوسان داره ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۰۱:۰۴:۲۷

زهرا نظری

گلدان رو حدود ۲ سال پیش عوض کردم و دمای مخیط تغییری نداشته ولی امسال تابستان نسبت به سال های قبل خیلی گرمتر بود

۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۰۸:۲۱:۴۱

کارشناس شماره ۱

تغییرات دمایی میتونه باعث واکنش نشون دادن گیاه بشه . زمانی که دمای محیط گرمتر میشه میتونید با غبارپاشی و ابیاری کافی ، محیط را برای گیاه مساعد تر کنید .مدتی گلدون رو در جایی قرار بدید که نور زیاد و دمای متعادل داشته باشه و شبها روی برگهاس اب اسپری کنید بصورت مه پاشی اما مراقب باشید که گیاه در معرض جریان هوای کولر قرار نداشته باشه چون دچار مشکل میشه . از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه رو اطلاع بدید .متشکرم

۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۲۳:۲۸:۰۴

زهرا نظری

سلام برگ هاش خیلی ریخته و تقریبا وسط گیاه کچل شده کود دهی داشته باشیم؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۲۱:۲۷:۳۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . چون گیاه دچار تنش شده ممکنه کوددهی حالش رو بدتر کنه .ابتدا باید ریزش برگها رو متوقف کنیم و بعد با دوز کم ، کوددهی رو شروع کنیم .ایا محیط نگهداری و مقدار آبیاری رو تغییر دادید ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۰:۰۲:۲۵

زهرا نظری

سلام آب پاشی به صورت غبار شروع شده ریزش برگ ها و زرد شدن آنها کمتر شده مقدار آبیاری رو کمی زیاد کردم و انگار ریزش ش بهتره ولی خیلی کچل شده

۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۹:۰۳:۱۷

کارشناس شماره ۱

سلام .دوباره برگ میزنه نگران نباشید .فقط نور کافی بهش برسونیدو آبیاری رو به همین طریق ادامه بدید و وقتی ریزش برگها کاملا متوقف شد بهش کود فسفر بالا و سه بیست به تناوب و هر دو هفته یکبار بدید

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۰:۰۰:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@