پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پگاه کياني

تعداد سوال: ۷

گل فردوس ویژه

تعداد بازدید ۲۶۶

سلام گل فردوس من اوایل که خریدم هرروز بهش آب میدادم ولی بعد که دیدم داره بی حال میشه دیگه آبیاری متوقف کردم و فقط وقتی خاکش خشک میشه آبیاری میکنم و گلدون و خاکش عوض کردم خیلی ریشه نداشت بعد گذاشتم تو تراس جای سایه ولی روز به روز بی حال تر میشه جاش مرتب عوض کردم آوردم داخل خونه نور متوسطی بهش میخوره و تهویه هوا هم داره نمیدونم نیازه قلمه بزنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۲۱:۵۰:۰۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۲۲:۲۳:۵۳

پگاه کياني

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۲۲:۲۸:۰۶

کارشناس شماره ۱

گیاهتون دچار تنش شده . ایا ابیاری تون در اوقاتی از روز انجام میشد که هوا خیلی گرم بوده ؟ مثلا حدودای ساعت ۱۱ صبح الی ۶ بعد ازظهر؟ ایا ساقه نرم هم شده ؟ یک قسمت از ساقه رو جدا کنید ببینید ازش شیره خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۲۳:۵۶:۱۸

پگاه کياني

سلام نه ساقه ها نرم نیست یکی از برگ ها را جدا کردم شیره خارج میشه احساس میکنم خاکش دیر به دیر خشک میشه نمیدونم نیازه خاک کاکتوس قاطیش کنم؟ زهکش داره ممکنه تو گرما هم بهش آب داده باشم ولی دقیق ساعتش خاطرم نیست

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۰۸:۱۰:۴۶

کارشناس شماره ۱

چون گیاه دچار تنش دمایی شده و اینکه شیره ازش خارج میشه و زنده است ، برای اینکه زودتر شاداب بشه بهتره سرشاخه ها رو هرس کنید تا گیاه رو وادار به جوانه زایی کنید .تمام برگهای پژمرده را قطع کنید و مقداری از سرشاخه ها را هم قطع کنید که میتوانید ساقه های قطع شده را دوباره ریشه دار کنید .اگر فکر میکنید که خاک گلدان مناسب نیست میتوانید از خاک ساکولنت برای گیاه استفاده کنید . از محل قطع ، گیاه دوباره شروع به جوانه زایی خواهد کرد و گیاهتون پرپشت تر میشه .حتما آبیاری گیاهانتون در تابستان را شبها انجام بدید تا گیاه دچار تنش نشه . گلدان را بعد از هرس کردن در هوای آزاد و در مکانی نیمسایه قرار بدید و آبیاری را همزمان با خشک شدن خاک گلدان انجام بدید .قلمه ها رو هم میتونید در گلدانی کوچکتر و در خاک ساکولنت ریشه دار کنید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۱۴:۴۶:۱۷

پگاه کياني

متشکرم خاک ساکولنت نمیدونم چه خاکی میشه و درباره قلمه زنی لطف میکنین بیشتر برام توضیح بدین؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۱۵:۵۴:۱۹

کارشناس شماره ۱

خاک ساکولنت همون خاک کاکتوس هستش که تقریبا بافتش سبکتره میتونید خاک کاکتوس تهیه کنید و کمی خاک برگ بهش اضافه کنید . خطوط قرمز را قطع کنید . قلمه هایی که قدشان بلند هستش را از علامت ابی دوباره قطع کنید . وقتی شیره ی گیاه از انتهای قلمه قطع شد و ته قلمه کمی خشک شد و پینه بست میتونید اونرو بکارید . از اون به بعد هرزمان خاک گلدونتون خشک بود بهش کمی اب بدید .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۲۱:۵۰:۰۰

پگاه کياني

سلام قلمه هارا هم تو هوای آزاد بذارم؟ اونا هم وقتی خاکش خشک شد آب بدم یا همیشه خاکش مرطوب باشه؟ پلاستیک نمیخاد دورش بکشم؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۹ ۰۷:۰۵:۰۵

کارشناس شماره ۱

بله تو هوای ازاد و مکانی کاملا سایه قرار بدید . کاور کردن نمیخواد . فقط هرزمان خاک نسبتا خشک بود بهش کمی آب بدید .

۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۰۰:۱۴:۰۶

پگاه کياني

ببخشید من گلدون اصلی که هرس کردم را گذاشتم تو هوای نیمه سایه یه چندتا برگ کوچک بهش مونده بود که هرس نکردم ولی اونا هم داره پژمرده میشه طبیعیه؟ قبلش انگار حالشون بهتر بود

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۱۳:۳۷:۴۸

کارشناس شماره ۱

چون محیط قبلی از نظر دما با محیط جدید تفاوت داره اینطور شده .ایا بعد از قطع ساقه ها ، شیره از گیاه خارج شد ؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۲۳:۳۲:۰۰

پگاه کياني

بله شیره خارج شد

۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۰۶:۴۵:۲۷

کارشناس شماره ۱

برگهای پلاسیده شده رو قطع کنید تا گیاه زودتر برگ جدید بزنه .

۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۰۰:۴۱:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@