پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم عزیزی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و شکستن برگ بابا ادم ویژه

تعداد بازدید ۱۰۲۳۶

سلام وقتتون بخیر گیاه بابا ادم من خیلی سرحال و زیبا بود ولی بعد 2 هفته تمام برگاش میشکنن و بی جان میشن و زرد شدن ولی برگ جدید هم جوانه میزنه و رشد میکنه ولی سبز نیستن دیگه .

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۱۵:۵۴:۴۸

مریم عزیزی

آبیاری هر 5 روزه و نورش پشت پردده پنجره بهش میتابه .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۱۶:۰۳:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .ایا اخیرا تغییراتی در دمای محیط یا شرایط نگهداری ایجاد شده ؟ ایا بین دو آبیاری خاک گلدون خشک میشه ؟ آیا آب زیرگلدانی را خالی میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۱۹:۳۲:۰۵

مریم عزیزی

ی مسافرت رفتم و یکم ابیاری کم و دمای بابا ادم بالا رفته. زیر گلدونیش خشکه .الان سوالم اینه ابیاریش هر چند روز باشه ؟؟ نور چقدر باشه ؟ و ب ای سبز شدنس کاری لازمه انجام بدم .

۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۱۹:۴۰:۵۸

کارشناس شماره ۱

برگهایی که علامت زدم را قطع کنید و هرزمان خاک گلدان خشک بود بهش اب بدید .سعی کنید گیاه در محیطی با نور زیاد و تهویه ی خوب و دمای یکنواخت قرار داشته باشه . با ما در ارتباط باشید و روند برگزایی گیاه و وضعیتش رو اطلاع بدید .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۲۲:۱۴:۴۱

مریم عزیزی

من برگ خشک که شکستن از پایه زدم و الان تبدیل شد به این عکس که برگهای تازه هستن . ولی بازم زردن . فکر میکنم از نقطه بدی قطع کردم برگها رو . درستع؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۲۲:۴۶:۴۳

کارشناس شماره ۱

محل قطع درسته ایرادی نداره اما چرا خاک گلدون کوکوپیت و پرلیته ؟؟؟ خودتون تو این خاک کاشتید ؟؟؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۲۳:۵۶:۵۳

مریم عزیزی

کوکوپیت اضافه کردیم که خاک گلدان بیاد بالا . مشکلی داره کوکوپیت ؟؟ و اینکه ردی شاخه ی قارچ کوچیک زده بیکی از برگ ها

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۱:۵۹:۴۸

کارشناس شماره ۱

بله چون کوکوپیت رطوبت رو زیاد نگه میداره و حالت اسیدی داره براش مناسب نیست و بهتره اونرو از روی خاک کاملا بردارید . بروز لکه ی قارچی هم میتونه به همین علت و رطوبت بالا ، ایجاد شده باشه .

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۱۳:۰۵:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@