پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ماه بانو پور

تعداد سوال: ۱

شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۵۰۰

با سلام ، من اسفندماه یک گیاه شفلرا خریدم در ابتدا خیلی شاداب و سرحال بود تا اینکه حدود یک ماه و نیم پیش خاک گلدون رو عوض کردم و گلخونه کود هم بهش داد که بعد از اون پشت برگها دچار یه آفت شد از قارچ کش استفاده کردم و بهش کود سه بیست دادم اما متأسفانه بدتر شد بعد از اون چندساعت در آفتاب قراردادم الان شفلرا برگهاش دچار لکه و زرد و افتاده شده و ریزش پیدا کرده حتی جوونه های جدید هم دچار لکه شدند لطفاً راهنمایی بفرمایید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۲۲:۵۶:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت و کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۰۰:۱۵:۴۴

ماه بانو پور

هفته ای یکبار معمولاً ، طبق نظر گلخونه ، البته گاهی زودتر هم میشد مثلا پنج روز چون می‌دیدم خاک خشک شده ، بندرعباس هستیم.

۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۰۶:۵۹:۲۷

ماه بانو پور

خواهش میکنم پاسخ بدید از صبح تا الان برگ های بیشتری از شفلرا قهوه ای شدند.

۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۲۱:۲۶:۳۳

کارشناس شماره ۱

در هر نوبت آبیاری ایا انقدر بهش اب میدید که سیراّب بشه و اب از ته گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۰:۰۰:۰۵

ماه بانو پور

بله

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۳:۰۰:۵۹

ماه بانو پور

در مورد نور غیرمستقیم و تهویه مناسب شفلرا هم ممکنه راهنمایی کنید مطالب خیلی خوبی در سایت شما بود . ممنون از اطلاعاتی که در اختیار میزارین.

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۱۰:۲۶:۰۳

کارشناس شماره ۱

شفلرا از نظر نور و تهویه گیاهی پرتوقع هستش مخصوصا شفلرا ابلق که به نور بیشتری نیاز داره .هر چه نور بیشتر باشه برگها رنگین تر و گیاه قویتر میشه . در مورد تهویه هم حداقل باید نیمی از روز هوای تازه بهش برسه .شفلرا در شمال در هوای آزاد کاشته میشه و به همین علت در شهر های دیگه اگه بخوان اونرو بعنوان یک گیاه آپارتمانی در فضای بسته نگه دارند حتما باید هوای تازه بهش برسونند تا دچار مشکل نشه .

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۱۳:۰۳:۲۶

ماه بانو پور

ممنونم الان بنظرشما مشکل شفلرا من چیه؟ باید چیکار کنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۱۳:۰۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

برگهای آلوده رو جدا کنید و هرزمان که خاک گلدون خشک بود سیرآبش کنید برگها را همیشه تمیز نگه دارید و اگر دوباره برگها دچار لکه شدند یکبار با سم حشره کش سیستمیک گیاه رو ابیاری کنید البته بعضی از لکه های روی برگ نشان دهنده ی تهویه ی نامناسب محیطه که با قراردادن گیاه در محیطی با نور و تهویه ی مناسب مشکل متوقف میشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۱۳:۱۱:۴۳

ماه بانو پور

ممنونم از راهنمایی های خوبتون. برگ هارو چطوری باید تمیز کنم؟ چه زمانی باید کود بدم و چه کودی مناسب شفلرا هست؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۱۳:۳۹:۲۰

کارشناس شماره ۱

میتونید در زمان ابیاری ( در فصول گرم ) ، همزمان با آبیاری برگها رو هم شست و شو بدید و اب رو از بالا بریزید تا هم برگها تمیز بشن و هم گیاه سیرآب بشه . اما در فصل سرما برگها رو با دستمال نمدار تمیز کنید . برای کوددهی میتونید از کود سه بیست استفاده کنید .از بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یکبار بهش کود بدید .البته اگر گیاه در حال رشد هستش نیازی به کوددهی نداره .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۲۲:۰۸:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@