پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امیر فخاد

تعداد سوال: ۶

شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۳۲۰

سلام وقتتون بخیر خسته نباشین بنده یک عدد شامادورا گرفتم متاسفانه با اینکه آب میدهم و برگها را خیس میکنم ولی باز مجدد داره خشک میشود و برگها زرد شده چطوری میتوانم درستش کنم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایین

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۲۳:۴۶:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت و چه مقدار هستش و خاک گلدان چه نوع خاکی است ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۰۰:۱۴:۳۰

امیر فخاد

چون بنده از بیرون خریداری کردم فکر میکنم داخل خاک یونولیت هست و اینکه هر وقت با انگشت به خاک دست بزنم خشک باشد آبیاری میکنم معمولا هر شنبه و چهارشنبه یکبار ولی باز لبه های گیاه هم باز خشک شده است

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۰۵:۰۲:۲۷

کارشناس شماره ۱

وقتی خاک خشکه چقدر اب در گلدان میریزید ؟ از ترک ی که روی خاک ایجاد شده فکر میکنم اب کمی در گلدان میریزید درسته ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۲۳:۵۸:۳۹

امیر فخاد

خیر بنده نمیگذارم خشک بشود و اینکه سر برگها هم به این شکل شده است و اینکه یکی از برگها هم در حال باز شدن بوده که جمع شد یک مورد دیگر باد کولر گازی هم یکمقدار به گل میخورد ولی روی درجه ۲۴ یا ۲۵

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۰:۱۱:۱۹

کارشناس شماره ۱

باد کولر گازی که کلا برای گیاه مضر هستش .نفرمودید که چقدر اب در گلدان میریزید و آیا از زیر گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۰:۲۲:۱۸

امیر فخاد

در حد یک لیوان

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۴:۴۲:۲۰

کارشناس شماره ۱

یک لیوان اب براش خیلی کمه . سعی کنید در هر نوبت ابیاری ، اب بیشتری در گلدان بریزید به اندازه ای که کل خاک خیس بشه و اب اضافی از ته گلدون خارج بشه .

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۱۲:۵۸:۵۵

امیر فخاد

بله همین کار رو میکنم لیوان بزرگ هست و اینکه نمیگذارم خاک خشک بشود ولی متاسفانه اینطوری شده

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۱۳:۳۸:۱۳

کارشناس شماره ۱

خاک نباید انقدر خشک بشه که ترک بخوره . برگهای خشک و نوک برگهایی که خشک شدند رو قطع کنید و گلدان را به مدت نیم ساعت در ظرف آب قرار بدید . از اون به بعد طبق مواردی که بیان شد آبیاری رو انجام بدید و با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاهتون رو اطلاع بدید متشکرم

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۲۱:۵۴:۲۰

امیر فخاد

بله حتما انجام میشود و اینکه اگر گلدان را جابجا کنم و در اتاق خواب پشت درب بالکن بگذارم نور کم میخورد و یکمقدار گرم هست مشکلی به وجود نمی آید؟ جای شادوراما مثل این سانسوریا باشه یعنی بغلش بگذارم ممنون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۲۳:۱۸:۴۵

کارشناس شماره ۱

شامادورا سایه دوسته نیازی نیست کنار پنجره یا درب نورگیر باشه چون نور زیاد باعث روشن شدن رنگ برگهاش میشه .هر جایی که سایه تر باشه براش بهتره . اگر محیطش زیاد گرم باشه باز هم به آبیاری و غبارپاشی بیشتری نیاز پیدا میکنه و خوبه که براش جزیره بسازید .

۱۴۰۰-۰۵-۱۹ ۰۰:۲۷:۳۳

امیر فخاد

سلام وقتتون بخیر ممنون از راهنماییتون بابت شادوراما از وقتی کارهایی که گفتین رو انجام دادم واقعا تغییر رو دیدم فقط یک سئوالی داشتم میخواستم ببینم چند روز یکبار باید آبدهی شود؟ممنون

۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۱۳:۵۰:۳۰

امیر فخاد

سوال دیگری هم از حضورتون داشتم بنده یک عدد دراسنا دارم برگهاش مثل تصویر داره میشود باید چه کاری انجام بدهم ؟ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۱۳:۵۴:۲۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر خوشحالیم که حال گیاهتون بهتره .ببینید ابیاری رو بهتره هرزمان خاک گلدان (سطح خاک ) خشک بود انجام بدید و سیرآبش کنید . البته این نوع آبیاری برای فصول گرم هستش ، در فصول سرد کمی فاصله ی بین دو آبیاری رو بهتره بیشتر کنید. در مورد دراسنا ، هم ابیاری زیاد و هم آبیاری کم باعث سوختگی نوک برگها میشه .البته با توجه به نحوه ی آبیاریتون در مورد شامادورا به نظر میرسه دراسنا هم داره آب کمی ، دریافت میکنه . آیا خاک دراسنا طوری هستش که وقتی اب روش میریزید ، آب روی خاک حرکت میکنه و دیر در خاک نفوذ میکنه ؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۰۰:۴۶:۲۳

امیر فخاد

ممنون از راهنماییتون بله دقیقا همینطور هست آب حرکت میکند و دیر نفوذ میکنه

۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۰۹:۵۴:۳۲

کارشناس شماره ۱

برای آبیاری این نوع خاک بهتره یه کم اب روی خاک اسپری کنید تا سطح اش کاملا مرطوب بشه بعد ذره ذره آب رو روی خاک بریزید انقدر که اب از زیر گلدون خارج بشه ، البته حتما بین دو آبیاری خاک گلدون نسبتا خشک باشه که گیاه از آب زیاد اسیب نبینه چون هم اب زیاد و هم اب کم باعث سوختگی برگ میشه ، البته این نوع ابیاری که خدمتتون عرض کردم مختص فصول گرم هستش ، طبیعتا ابیاری در فصول سرد باید کمتر انجام بشه .

۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۰:۴۳:۴۹

امیر فخاد

سلام وقتتون بخیر خسته نباشین حدود یک ماه پیش شادوراما بنده در حال خشک شدن بود که با کمک همکاران شادوراما بنده بهتر شد که ممنون از لطفتون ولی باز هم با رعایت تمام نکات برگهای دیگر هم مجدد به همین وضع که در عکس میبینین شده است اگر لطف بفرمایین راهنمایی بفرمایین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۲۳:۲۱:۳۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر آیا در شرایط نگهداری یا محیط ، تغییر خاصی ایجاد شده ؟ از نظر نور و دما و آبیاری ؟

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۰:۰۱:۳۱

امیر فخاد

جلوی کولر گازی بود که آوردم داخل اتاق خواب نور خیلی کم به گل میخورد دما هم حدود ۲۷ تا ۲۵هست آبیاری هم همونطوری که گفته شد از زیر گلدان آب بیرون می آید البته کمی

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۰:۱۹:۰۵

کارشناس شماره ۱

برگی که اسیب دیده رو قطع کنید .سرما باعث ایجاد لکه روی برگ شده .

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۱:۳۰:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@