پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام گل محمدی

تعداد سوال: ۷

نحوه کود دهی و سم پاشی ویژه

تعداد بازدید ۲۰۷۷

با سلام وقتتون بخیر من یه سری گیاه دارم مثل شفلرا برنگ انجیری بابا ادم که باید براشون از کود های هیومیک اسید کود اهن کود جلبک دریایی کود میکرو که از محصولاتتون هست استفاده کنم و طبق توصیه ها سایتتون یه سری سم پاشی ها تو فاصله زمانی ۴۵ روز برای پیشگیری میخواستم بدونم فاصله استفاده از کودهای مختلف باید چقدر باشه؟؟ ایا میشه با هم استفاده کرد؟؟ بین سم پاشی و کود دهی چقدر باید فاصله باشه ممنون میشم یه توضیح بفرمایید

۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۱۰:۲۲:۴۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

ببینید کودهارو بهتره کلا باهم مخلوط نکنید اسید هیومیک دوماه یکبار کلات اهن دوماه یکبار به همه گیاهان جز ابلق ها و‌برگ رنگی ها که برای اونا لازمه شش ماه یکبار استفاده بشه جلب دریایی هم ماهی یکبار به همه گیاهان میتونید بدید و برای برگ انجیری میشه به شکل غبار پاشی هم استفاده بشه اگر دررابطه باکوددیگری سوال دارید بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن
۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۱۲:۳۸:۵۰

الهام گل محمدی

سپاس گذارم بابت نحوه سمپاشی سم های لازم جهت پیشگیری هم توضیح میدید و اینکه بین کود دهی و سم پاشی چقدر باید فاصله باشه؟؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۱۴:۰۵:۴۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم برای پیشگیری سه ماه یکبار به همه گیاهاتون قارچکش اسپری کنید و‌یک هفته بعدش افتکش یعنی جهت پیشگیری سه ماه یکبار قارچکش و‌افتکش استفاده بشه بین کودها یک هفته فاصله بگذارید

سم حشره کش قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۰:۴۱:۱۹

الهام گل محمدی

قبلا که از خدمتتون پرسیده بودم بهم گفته بودید بابت گیاه هام از کود سه بیست مستونم استفاده کنم هر دو هفته یکبار با توجه به اینکه ما تو جنوب زندگی میکنیم و گل هام تو محیط گل خونه ای که داخل منزلمون درست کردم نگه میدارم ایا کود دهی سه بیست تا پایان تابستان انجام بدم یا در تموم فصول سال همین رویه رو میتونم انجام بدم؟؟ چون بعضی ها میگن تا پایان تابستان و بعضی میگن به خاطر شرایط اقلیمی که هستیم و محل نگهداری کل سال میتونم بدم

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۱۲:۴۴:۴۷

کارشناس شماره ۲

ببینید جز برای ساکولنت کاکتوس سانسوریا زامیفولیا بله میتونید سه بیست و استفاده کنید تا اذر ماه با توجه به اقلیم شما کوددهی منظم و میتونه ۲۰ روز یکبار باشه بعد از اون سه ماه اخرسال فاصلشو بیشتر کنید ۳۰ تا ۴۰ روز یکبار به گیاهتون اب بدید

۱۴۰۰-۰۵-۱۹ ۰۰:۵۵:۴۶

الهام گل محمدی

سلام وقت بخیر گاهی این موجود که نمیدونم اسمش چیه بین گیاهام پیدا میشه ایا میتونه اسیب بزنه به گیاهام اگه جواب مثبته راه مقابله باهاش چیه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۲۱:۴۷:۴۱

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر در عکس که شبیه خرخاکی هست و اگر کم هست میتونید گلدون رو دقیقه در تشت اب قرار بدید که این افات از زیر گلدون خارج بشه و اگر زیاد هست از سم افتکش دیازینون برای از بین بردنش استفاده کنید

حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۲۲:۱۸:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@