پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نسترن خیرآبادی

تعداد سوال: ۶

بیماری گیاه ویژه

تعداد بازدید ۴۸۱

سلام ممکنه به من بگید این لکه ها علتشون چیه؟ دارن زیاد تر می‌شن

۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۱۵:۰۴:۲۸

نسترن خیرآبادی

و اینها

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۱۵:۰۹:۵۷

نسترن خیرآبادی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۱۵:۱۱:۳۷

نسترن خیرآبادی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۱۵:۱۶:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لکه های سیاه رنگ نوعی بیماری قارچی است که در اثر نوسان دما و ابیاری زیاد و رطوبت بالا ایجاد میشه .بهتره بین دو ابیاری اجازه بدید خاک گلدان خشک بشه و بعد به گیاه اب بدید سعی کنید قطرات اب برروی گیاه باقی نمونه و حتما ابیاری رو در اوقات خنک شب انجام بدید . با کنترل رطوبت و ابیاری و قرار دادن گیاه در محیطی با دمای یکنواخت بیماری کنترل میشه اگر نشد میتونید یکبار از قارچ کش سیستمیک بصورت ابیاری استفاده کنید لکه ای که روی الوئه جوونا (عکس دوم ) ایجاد شده بعلت وجود آفت حشره است . برگ آلوده رو جدا کنید و اگر سایر برگها دچار این آسیب شدن بهش سم حشره کش بزنید سمپاشی را در فضای آزاد و دور از نور زیاد انجام بدید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۲۳:۵۴:۵۱

نسترن خیرآبادی

من هر دوتای این محصولات رو دارم و استفاده هم کردم ولی لکه های روی آلوئه زیاد شدند ... و چندتا از برگ‌ها لکه دارند . همه رو باید جدا کنم؟ . ضمن اینکه اون لکه های شبیه به سوختگی روی گیاه دندان کوسه‌ای هم زیاد شدند و اصلا به کراسولا زیاد آب ندادم

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۰:۰۰:۲۱

کارشناس شماره ۱

زمانی گیاه به قارچ مبتلا میشه که شرایط برای قارچها مهیا باشه .شما باید بعد از سمپاشی شرایط محیطی رو هم تعییر بدید و اگر گیاه سمپاشی بشه اما شرایط مثل قبل باشه سمپاشی تاثیری نداره . گلدونا تو خونه هستن ؟ ایا به اشپزخونه یا سرویس بهداشتی نزدیکند؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۰۰:۴۷:۲۲

نسترن خیرآبادی

تو خونه و نزدیک آشپزخونه بودند دیشب گذاشتمشون تو فضای باز

۱۴۰۰-۰۵-۱۹ ۱۶:۰۳:۵۵

کارشناس شماره ۱

بله کار خوبی کردید . فقط چون تا الان تو خونه بودن بهتره مکان جدید کاملا سایه باشه که دچار آفتاب سوختگی نشوند ، بعد کم کم میتونید به نور ملایم صبحگاهی عادتشون بدید .

۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۰۰:۱۱:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@