پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نرگس مصطفی زاده

تعداد سوال: ۱

تعویض گلدان ویژه

تعداد بازدید ۱۹۴۵

سلام وقتتون تقریبا ۲ هفته پیش گلدون برگ انجیریم رو عوض کردم یکدفعه متوجه شدم خیلی بی حال شده و سوال کردم گفتن مشکلی نیست عادیه بعد از تعویض گلدون اما امروز دیدم که ۳ تا از برگ هاش زرد شدن نمیدونم چیکار کنم بنظرتون حالش خوب میشه یا باید ازش قلمه بگیرم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۲۱:۰۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آیا بعد از تعویص گلدون سیرآب اش کردید ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۲۱:۵۱:۲۶

نرگس مصطفی زاده

سلام بله بهش اب دادم زه کشی گلدان هم مناسب بود و اب از زیرش خارج میشه

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۲۱:۵۴:۰۳

کارشناس شماره ۱

مدتی به این طریق ازش نگهداری کنید .گلدان را در مکانی با نور ملایم و تهویه ی خوب قرار بدید و قیم خزه ای رو همیشه مرطوب نگه دارید حتی اگر لازم باشه که روزی دوبار روی قیم آب اسپری کنید ، اینکارو انجام بدید و نگذارید قیم خشک بمونه .آبیاری ریشه رو هم وقتی خاک نسبتا رطوبت کمی داره انجام بدید و کاملا سیرآبش کنید . فعلا از هیچ نوع کود و تقویت کننده استفاده نکنید . برگهایی که حاشیه شان زرد شده ممکنه کل اش زرد و قهوه ای بشه و کاملا از بین بره نگران نباشید چون دوباره شروع به برگزایی میکنه . باید مدتی بهش زمان بدید تا این تنش رو پشت سر بزاره خاک گلدون چیه ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۲۲:۱۳:۲۶

نرگس مصطفی زاده

ممنون از راهنماییتون پس نیازی به قلمه گرفتن نیست؟ ترکیب خاک برگ و خاک باغچه

۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۲۲:۲۸:۲۱

کارشناس شماره ۱

خوبه .خاکش هم اوکیه . نه نیازی به قلمه گرفتن نیست فقط شاید در صورت نیاز برگهای اسیب دیده رو قطع کنید .که اونم البته فعلا نه ، زمانی که کاملا خشک شدن میتونید برگ رو قطع کنید .

۱۴۰۰-۰۵-۱۹ ۰۰:۲۵:۱۲

نرگس مصطفی زاده

ممنونم از راهنماییتون

۱۴۰۰-۰۵-۱۹ ۰۰:۲۹:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@