پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یاسمن حبیبی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن نخل کنتیا ویژه

تعداد بازدید ۴۱۴

سلام برگ نخل کنتیای من بعد از استفاده از روغن آفت یک قسمتهایی کتملا زرد شده چیکارباید بکنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۰۹:۲۰:۰۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر میتونید از،محصولی،که استفاده کردید عکس ارسال کنید؟ و اینکه گیاهتون درگیر کنه یاشپشک بود؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۱۲:۵۷:۳۱

یاسمن حبیبی

میشه لطفا با من تماس بگیرید

۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۱۴:۲۳:۲۱

یاسمن حبیبی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۱۴:۳۸:۱۵

یاسمن حبیبی

عکس ارسال شد لطفا زودتر جواب بدین و بفرمایید جیکارباید بکنم اون قسمتی که کامل زرده با قیچی جدا کنم؟ و اینک بقیه هم نوکشون زرد شده لطفا سریعتر جواب بدین -- گفتن هروقت خاکش خشک بوده آب بدیم نور خیلی مستقیم هم نخوره تقریبا نزدیکش هم کولر هست

۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۱۴:۳۹:۴۹

کارشناس شماره ۲

بله اون روغن ولک برای تمیز کردن برگ هست افتکش نیست اگر گیاهتون دچار افت باشه مثل افت کنه یاشپشک بابد ازافت کش استفاده بشه و ترجیحا از روغن ولک استفاده نکنید اون برگ زرد رو با یک قیچی ضدعفونی شده جداکنید و ابیاری هرزمان سطح خاک به عمق سه سانت خشک بود انجام بشه و زهکش زیرگلدون حتما بازباشع نور غیر مستقیم و خوب میخواد و برای تامین رطوبتش به جزیره یابخور سرد باغبار پاشی نیازهست دلیل نوک سوزی کمبود رطوبت هم هست که حتما براش جزیره درست کنید و برگ هارو ازفاصله دومتری غبار پاشی کنید برای ابیاری ازاب تصفیه یااب راکد استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۱۸:۴۱:۳۹

یاسمن حبیبی

منظورتون از جزیره چیه ببخشید و ی سوال دیگه هم دارم این گلای سانسوریای من یکم حالت پیچ پیدا کرده حالشون خوبه؟ نور افتاب هم بهش نمیخوره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۱۸:۵۲:۱۸

کارشناس شماره ۲

جزیره به این شکل هست که شما یک زیر گلدونی با سطح مقطع حدودا سه برابر گلدونتون انتخاب میکنید و داخلش سنگریزه میریزید و نصف ارتفاع سنگ ها آب میریزید و گلدون رو روی سنگ ها میزارید هرزمان آب سنگها تبخیر شد آب اضافه میکنید باید دقت کنید کف گلدون با آب در تماس نباشه برای اینکه براتون ملموس تر باشه یک عکس ارسال میکنم و در رابطه با سانسوریا آبیاری چطور هست؟ زهکش بازه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۲۳:۵۵:۵۲

یاسمن حبیبی

سلام وقت بخیر عزیزم امروز بعد از این تعطیلات ک اومدیم دفتر دیدم یه قسمت دیگه از نخل مثه همون عکس اولی خشک شده

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۸:۵۰:۲۷

کارشناس شماره ۲

سلام وقت شما بخیر لطف می کنید عکسشو برام ارسال کنید و پشت برگ ها رو لطفا بسیار با دقت از نزدیک چک کنید ببینید هیچ علایمی مثل دونه سیاه یاتارعنکبوت نمیبینید؟ و در این چند روز ابیاری گیاه انجام شده؟ اگر زیاد تشنگی کشیده در حد 20 دقیقه در یک تشت اب قرار بدید گلدون رو بعد بقیه موارد بررسی بشه

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۳:۳۲:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@