پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مصطفي شاطري

تعداد سوال: ۱

درمورد نخل ماداگاسكار ویژه

تعداد بازدید ۲۶۱

سلام خسته نباشين.من ي گلدون نخل ماداگاسكار دارم پايين ساقش سياه شده احساس ميكنم شايد دچارپوسيدگي بشه.چيكاربايد بكنم.درضمن همشم درحال رشده.پايين ساقش جوري نشون ميده كه تحملش كمه انگار .ميخواد خم بشه.ممنون ميشم راهنماييم كني.

۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۰۹:۰۸:۰۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص بهتر عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۰۹:۳۳:۱۶

مصطفي شاطري

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۰۹:۴۱:۴۶

کارشناس شماره ۲

میزان ابیاری تون چقدر هست؟ و دست که میزنید نرمه؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۱۲:۲۳:۲۸

مصطفي شاطري

10روز درميون آب ميدم.نه ساقه نرم نيس سفته.ولي دس بهش ميزنم انگار اززير ب هيچي بند نيس .ساقه براحتي تكون ميخوره.ميخواستم ي گلدون بزرگت بگيرم تا اونجايي كه سياه شده ساقه ببرم زير خاك .پشيمون شدم گفتم سوال كنم.

۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۱۲:۳۱:۳۸

مصطفي شاطري

جواب ندادين؟؟؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۲۲:۰۳:۲۳

کارشناس شماره ۲

بله سوالتون حتما ظرف حداکثر24 ساعت پاسخ داده میشه ببینید این حالت که گفتید نشان از اسیب به ریشه هست حتما از خاک بیرون بیارید قسمت های نرم و پوسیده رو با یک کارد ضدعفونی شده با الکل ببرید حتما قسمت بریده شده 15 دقیقه در قارچکش کاربندازیم قرار بدید و در خاک سبک ریشه دارش کنید فقط دقت کنید نیاز هست کل خاک تعویض بشه و گلدون هم با قارچکش ضدعفونی بشه و زیر گلدون چک کنید 4 سوراخ زهکش داشته باشه بعد از اون هم برای ابیاری اولین ابیاری با قارچکش و ابیاری دوم با اسید هیومیک انجام بشه و ابیاری های بعدی هرزمان حدود سه چهارم خاک خشک بود انجام بدید که ریشه مستعد پوسیدگی نشه

۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۲۳:۴۶:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@