پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

وحید فرشادی

تعداد سوال: ۱

لکه های سیاه رنگ روی ساقه زامیفولیا ویژه

تعداد بازدید ۲۰۹۷

با سلام حدود یک سال هست که یک گلدان رامیفولیا دارم. دو شاخه بزرگ جدید در آورد (دو شاخه سبز روشن سمت چپ گلدان)، ولی بعدش دو شاخه دیگر آن زرد و خشک شدند که فکر کردم طبیعی است. الان روی دو تا از ساقه های قدیمی آن لکه های سیاه رنگ می بینم. می خواستم ببینم که آیا طبیعی است یا خیر؟ هفته ای یک بار به آن آب می دهم، تا آب از زیر آن اندکی خارج شود. ماهی یکبار کود سه 20 و دو هفته یکبار هم هیومیک اسید برای ریشه. خواهشمند است راهنمایی بفرمایید. ضمناً آیا سایز گلدان مناسب است؟ و این که در نگهداری از این گلدان باید چه مواردی دیگری یا مکملهای را باید استفاده کنم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۰۹:۲۳:۵۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله لکه های روی ساقه طبیعی هست و برای تقویتش تا اوایل ابان ماهی یکبار کود پتاسیم بالا و‌ماهی یکبار هم فسفر بالا بدیذ و از ابان تا اسفند فاصله رو‌۴۵ روز یکبار کنید دوماه یکبار هم بهش اسید هیومیک بدید سایز گلدون الان زیاد بزرگ نیست باتوجه به پاجوش ها.برای ابیاری اجازه بدید حدود نصف خاک خشک بشه بعد آب بدید و تا اندازه ای اب بدید که چندقطره از زیر گلدون خارج بشه و در جایی که نور خوب غیرمستقیم داره نگهش دارید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۰۹:۳۲:۳۸

وحید فرشادی

این برگهای زامفولیا رو بنده کاشته بودم و فکر می کردم عمل نکرده است؛ از خاک در آوردم که دور بنیندازم که دیدم ریشه زده است. مجدداً آنها را در گلدانهای کوچک جداگانه کاشتم. سوالم این است که روش نگهداری که در بالا گفتید را عیناً برای اینها هم اجرا کنم یا نگهداری دیگری نیاز دارد؟ این زرد شدن برگها کاشته شده طبیعی است؟ البته به برگهای کاشته شده دو سه روز یکبار آب میدادم، بخاطر این که فکر می کردم هنوز ریشه نزده اند.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۱۱:۳۰:۳۰

کارشناس شماره ۲

بله شرایط دمایی نوری و‌محیطی مثل هم هستند فقط ابیاری متفاوته چون ریشه کم هست در قلمه برگ ها نیاز به ابیاری عمیق ندارند که اب اززیر گلدون خارج بشه و نیازنیست سه چهارم خاک هم خشک بشه تاحدی که سه تاچهارسانت سطح خاک خشک شدابیاری کنید و گاهی برگ زرد میشه ولی ریزوم مشکل نداره وحتی پاجوش هم میده پس زرد شدن برگ ها مشکلی نیست تا زمانی که ریزوم سالم باشه

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۱۳:۳۷:۳۷

وحید فرشادی

با سپاس از پاسخ شما. این دو مدل کودی که نوشتید -یعنی پتاسیم بالا و فسفر بالا- در لیست محصولات سایت شما ندیدم. دو محصول در سایت هست با اسم «کود سم فسفر – پتاسیم INO PHIT» و «پتاسیم سولفات». آیا مقصود شما این دو مورد است؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۱۴:۰۶:۴۵

کارشناس شماره ۲

سلام مجدد الان براتون لینک هردو‌محصول رو میزارم فسفر بالا منظور کود10_52_10 و پتاسیم بالا منظور کود ۳۶_۱۲_۱۲ هست

کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۹:۵۴

وحید فرشادی

با سلام مجدد. می خواستم درباره کوددهی گلدان بزرگ زامفولیا، و گلدانهای کوچک (عکس پیوست) برای فصل تابستان و پاییز راهنمایی بفرمایید. گلدان زامفولیای بزرگ، دیگه رشد نمی کنه و شاخه های جدید هم در نیاورده است. گلدانهای کوچکی که خودم از طریق برگ گلدان بزرگ تکثیر کردم، 5 تا می باشد که فقط دو تا از آنها برگ درآورده است، و مابقی هنوز برگ در نیاورده اند؛ علرغم اینکه مدت زمان زیادی گذشته است (حدود دو سال). لطفا راهنمایی بفرمایید.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۱:۵۸:۲۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر کوددهی میشن؟

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۰۵:۲۸

وحید فرشادی

بله. همون کودهایی که در بالا گفتین

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۱۴:۱۰

کارشناس شماره ۲

گلدون پایینی بخاطر بزرگ بودنش خیلی زمان میبره تاگیاه ریشه پرکنه و پاجوش بده ولی گلدون بالا در کنار کوددهی لازمه آبیاری دقیق باشه و جایی قرار بدیذ که نور خوب غیر مستقیم داشته باشه گیاهتون

۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۰۰:۳۲:۵۵

وحید فرشادی

لطفا درباره لزوم تعویض خاک گلدون، روش کودهی و آبیاری راهنمایی بفرمایید.

۱۴۰۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۴۹:۱۸

کارشناس شماره ۲

ابیاری زمانیکه سه چهارم خاک گلدون خشک بود انجام بشه ماهی یکبار فسفربالا و ماهی یکبار پتاسیم بالا و سه ماه یکبار اسید هیومیک استفده کنید سالی یکبار به تعویض خاک نیاز داره

کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۰۳:۱۱:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@