پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم مالکی

تعداد سوال: ۱

ریختن برگ و خشک شدن جوانه بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۵۲۳

سلام وقتتون به خیر من یه گلدون بنجامین ابلق دارم که اولش که گرفتم خیلی خوب بود یعنی ریزش نداشت و کای هم جوونه زد بعد از ۶ ماه تقریبا برگاش داره میریزه که بعضی برگها سالمن ولی بعضها خشک میشن تازگی جوونه هاش هم خشک شد، آبیاریش مثل قبل منظمه جا به جا هم نشده بخور سرد نزدیکشه و غبار پاشی هم بعضی وقتها من هفته ای یکبار آب میدم که گفتن کمه که میریزه کردم هفته ای دوبار وقتی که خاکش خشکه الان باید چیکار کنم؟ مشکلش چیه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۱۲:۱۳:۱۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پشت برگ هارو با دقت چک کنید ببینید علایمی مثل تارعنکبوت ریز یادونه های سیاه میبینید؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۱۲:۲۱:۳۹

مریم مالکی

نه هیچی نیست پشتشون ، بعضی برگا لکه ای خشک شدن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۱۲:۳۱:۱۴

کارشناس شماره ۲

ببینید روی برگ حالت چسبناک هم نیست؟ برای تامین رطوبتش جزیره دارید؟ ی غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۲۳:۴۳:۰۹

مریم مالکی

نه چسبناک هم نیستن فقط بعضی هاشون حالت خشکی دارن، غبار پاشی می کنم، بخور سرد هم گذاشتم که رطوبت بگیره. اما جزیره نداره

۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۰۰:۱۸:۳۶

کارشناس شماره ۲

دستگاه بخور سرد براشون مناسبه دیگه نیاز به جزیره نداره ابیاری منظم باشه هرزمان حدود سه سانت سطح خاک خشک شد و هربار سیرابش کنید به اندازه ای که چند قطره اب از زیر گلدون خارج بشه و روبروی باد کولر هم نباشه و کوددهی منظم باشه دوماه یکبار اسید هیومیک و ماهی یکبار کودهای پتاسیم بالا و ازت پایین استفاده بشه مشکلش حل میشه و در صورتی که با رعایت شرایط تغییری در حال گیاه صورت نگرفت از همین تاپیک اطلاع بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۲:۰۹:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@