پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یگانه قنبری

تعداد سوال: ۱

زردشدن برگ سانسوریا از پایین و افتادن آگهی قهوه ای و زرد رنگ آبکی ویژه

تعداد بازدید ۷۸۱

سلام وقتتون بخیر باشه تقریبا یک ماهی هست که این گلدون سانسوریا رو خریداری کردم و هفته ای یکبار هر دفعه به میزان یک بطری خانواده بهش اب دادم بعد دوبار ابیاری یه لکه ی قهوه ای مایل به زرد رنگ روی یکی از برگها پیدا شد بعد از خوندن مقاله شما متوجه شدم که قارچ هست اسپری قاچ کش خریداری کردم و به فاصله ی 4 روز دوبار روی همه ی برگ هاش اسپری کردم و حدودا 12 روز بعد مقدار نصف بطری خانواده بهش اب دادم و الان یکی از برگ هاش از پایین زرد و شل شده ممنون میشم راهنمایی کنید چه میزان آب و هر چندروز یکبار باید داده بشه و برای اینکه جلوگیری کنم که بقیه برگ ها این اتفاق براشون نیفته چه کاری باید انجام بدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۱ ۱۷:۲۴:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . اگر روند پوسیدگی شدت پیدا کرد بهتره کلا گیاه رو از گلدان درآورید و ریشه ها رو چک کنید و اگر پوسیدگی داره قسمتهای پوسیده رو جدا کنید و اگر ریشه پوسیدگی نداره و فقط برگها شل شدن ، قسمتهای اسیب دیده رو جدا کنید و چون گلدان عمق اش زیاده یک سوم گلدان لایه ی زهکش بریزید و بعد خاک ریخته وگیاه رو در اون بکارید . و اولین ابیاری رو با قارچ کش سیستمیک مثلا کاربندازیم انجام بدید .وقتی گلدان بزرگ و عمق اش زیاده حتما باید زهکشی گلدان را با دقت بیشتری انجام داد تا اب اضافی در ته گلدان انباشته و باعث غرقآبی شدن خاک نشود .برای آبیاری نمیتوان روز تعیین کرد چون آبیاری در فصول مختلف متفاوت هستش و ضمنا جنس گلدان ، بافت خاک ، دمای محیط و سایز گیاه و نیاز آبیِ آن ، نیز در تعیین زمان آبیاری موثر هستند . معمولا بهترین روش برای تعیین زمان آبیاری ، خشک شدن نسبی خاک گلدان هستش .حالا چون گلدان شما بزرگه بهتره حداقل یک سوم خاک گلدان خشک شده باشه و بعد به گیاه آب بدید .ابی که در گلدان میریزید در فصل رشد (بهار و تابستان )باید بیشتر از فصل استراحت (پاییز و زمستان ) باشه و به اندازه ای اب در گلدان بریزید که مطمئن شوید به ریشه ها اب کافی رسیده است . میتونید خشک بودن خاک رو با قرار دادن سیخ چوبی در خاک گلدان تست کنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۰۰:۴۰:۵۱

یگانه قنبری

تعداد سوال: ۱

ممنونم از پاسخ جامعتون گلدان روبروی کولر بود امروز جاشو عوض کردم احساس کردم امکان داره سرما هم تاثیر گذار باشه نظر شما چیه ؟؟ و اینکه اگر ابیاری نکنم احتمال اینکه درست بشه داره ؟ برای زهکشی باید ببرم بیرون چون اصلا تخصصی توی این کار ندارم

۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۰۱:۰۷:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله باد کولر برای گیاهان خوب نیست و اکثر گیاهان نسبت به این مورد واکنش نشون میدن . با کنترل ابیاری و دما مشکل متوقف میشه .میتونید برگ زرد شده رو قطع کنید .اگر تمایل داشتید میتونید از طریق سایت با همکارانمون تماس بگیرید و درخواست اعزام کارشناس کنید .

۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۲۱:۴۸:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@